Spotkanie Świętych i Błogosławionych

W dniu 25 września 2018 r. odbył się w Śnietnicy koło Gorlic zjazd szkół, które noszą imiona świętych i błogosławionych. Nazwane jest to jako Zjazd Diecezjalnej Rodziny Szkół imienia Świętych i Błogosławionych.

Wśród przedstawicieli wielu szkół znaleźli się również uczniowie z naszej okolicy, z Publicznej Szkoły Podstawowej im św. Kingi z Łąkty Dolnej oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego z Trzciany.

W trakcie uroczystej Mszy Św. poczty sztandarowe wszystkich szkół dumnie się prezentowały. Zebranych było ponad 300 osób.  Kustosz Sanktuarium im. Andrzeja Boboli ze Strachociny podczas Mszy św. przybliżył postać patrona Sanktuarium. Następnie w formie muzyczno – słownej uczynili to mieszkańcy Śnietnicy. Na koniec nie zabrakło również poczęstunku dla wszystkich uczniów i opiekunów.

Dodaj komentarz