XXVI Niedziela Zwykła- 30.09.2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!

1. Ostatnia niedziela miesiąca września -Niedziela Synodalna.
– Jutro rozpoczynamy miesiąc październik,miesiąc Różańca św. Bardzo serdecznie zapraszamy do odmawiania tej modlitwy ,o którą prosiła Maryja dzieci we Fatimie.
-W naszym kościele Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18 z wyjątkiem soboty gdy będzie rano o godz. 8.00 i niedziela o 15.00

2. We wtorek przypada na naszą parafię Adoracja Najśw. Sakramentu
Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00,a potem prosimy aby Róże z

poszczególnych rejonów przewodniczyły modlitwom adoracyjnym według ustalonego porządku,który jest na afiszu w gablocie.

3. W tym tyg, przypadają :I czw.,pt i sob. października. Prosimy,aby

dzieci i młodzież korzystały z Sakr. Pokuty już w środę i czwartek. Wyjazd kapłan do chorych z Komunią św. zgłaszać prosimy w zakrystii.
– W I piątek wyjątkowo Msza św. wieczorna i Różaniec będzie o godz.19.00 ze względu na Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z kl.VIII i III Gimnazjum,którzy poprowadzą też różaniec.

4. Dzieci kl.III z Łąkty i Trzciany przygotowujące się do I Komunii św. w najbliższą niedzielę na Mszy o godz. 11.00 otrzymają poświęcone różańce.

– Kazania na wszystkich mszach św. w przyszłą niedzielę 7.10 wygłosi Misjonarz pracujący w Boliwii.

5. Ks. Bp przesłał list , którym podziękował P. Andrzejowi Kąckiemu za pełnioną 4-letnią funkcję Prezesa Paraf .Oddziału Akcji Katol. i mianował go ponownie na to stanowisko na kolejną 4-letnią kadencję.

6. Sprzątanie kościoła…..

7. Wspomnienia w kalendarzu K-ła katolickiego :
– pon. -św. TERESY od DZIECIĄTKA Jezus, Patronka misji św.
– wt. – św. ANIOŁÓW STRÓŻÓW
– czw. -św. FRANCISZKA z ASYŻU, Patrona ekologii
– pt. – św. FAUSTYNY KOWALSKIEJ , Zakonnicy

8.W najbliższą sobotę planujemy odwodnić pozostałą część
fundamentów ogrodzenia cmentarnego ,które ulega zniszczeniu podczas obfitych opadów. Bardzo proszę, aby mężczyźni dysponujący wolną chwilą przyszli na godz. 8.00 celem wykonania tych prac. Jeśli będzie nas więcej to do południa będzie można prace te sfinalizować .

9. Prasa katolicka : Gość Niedzielny i tyg. Źródło

10. Intencje mszalne na stronie internetowej parafii i w gablocie .