Synaj w Dębicy

Dnia 15 września odbyło się Diecezjalne Spotkanie Młodych, które miało miejsce w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Celem Synaju było rozeznanie przez ludzi swojego powołania życiowego. Zgromadziła się tam również młodzież naszej parafii i dekanatu Lipnica Murowana. Słowo do młodych skierował gość specjalny – ks. kard. Louis Antonio Tagle z Filipin. Również swoje świadectwo wygłosił Krzysztof Więckowski, który opowiadał o swoim życiu i nawróceniu. Nie zabrakło też adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której była możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Przerywnikiem poszczególnych etapów Synaju była wspólna integracja, śpiewy oraz tańce. Zwieńczeniem uroczystości była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża, który także wygłosił Homilię. Podarunkiem od ks. bp. były krzyżyki z wyciętym na środku sercem, co symbolizuje miłość Maryi do Jezusa.

Dodaj komentarz