Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła 12.08.2018

1. Przeżywamy dziś XIX niedzielę zwykłą, jest to II niedziela miesiąca sierpnia. Składane dziś ofiary przeznaczone na cele parafialne pokryją koszty budowy parkingu wzdłuż drogi powiatowej w kierunku cmentarza. Bóg zapłać z złożone ofiary.

2. W najbliższą środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. zwana inaczej Świętem M. Bożej Zielnej. Po każdej Mszy św. będziemy błogosławić zioła, kwiaty i owoce oraz dziękować za dary nieba. Na Mszy o godz. 9.00 uroczyste poświęcenie dwóch wieńców żniwnych wykonanych przez mieszkańców Ujazdu i Trzciany – Glinika.

3. W najbliższy piątek o godzinie 6.30 w Tarnowie rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Tysiące pielgrzymów wyruszy na szlak by modlić się w intencjach własnych i całej naszej diecezji. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych intencjach.

4. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:
– we wtorek – św. Maksymiliana M. Kolbego
– we czwartek – św. Stefana Węgierskiego
– w piątek – św. Jacka, kapłana
– w niedzielę – św. Jadwigę Śląską patronka budownictwa Kościelnego

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia 2 numery Źródła, Gość Niedzielny z ciekawym artykułem o Sanktuarium Matki Bożej w Pasierbcu oraz dla dzieci Promyczek Dobra.

6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

Szczęść Boże!

Dodaj komentarz