18 Niedziela Zwykła- 5.08.2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!

1. Dziś I-sza niedziela miesiąca sierpnia ,który jest miesiącem modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu.

2. Jutro K-ł obchodzi Uroczystość Przemienienia Pańskiego . Z tej racji trwa Wielki Tygodniowy Odpust ku czci Jezusa Przemienionego w Bazylice w Nowym Sączu.
– W przyszłą środę 15 sierpnia przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia N. M.Panny .Msze św. w porządku niedzielnym. To 98 rocznica Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. To dzień dziękczynienia za tegoroczne plony. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół,kwiatów oraz wieńców żniwnych. Te wieńce zrobione przez mieszkańców Ujazdu i Trzciany/Glinik/ zostaną poświęcone na Mszy św. o godz. 9.00 .

3. Jutro o godz.5.00 rano z parkingu kościelnego wyrusza ośmio- dniowa ,autokarowa , Parafialna Pielgrzymka śladami św.Matki Teresy do Serbii,Macedonii,Czarnogóry i Albanii. Pielgrzymom życzymy szczęśliwej drogi oraz głębokich ,duchowych przeżyć.

4. W kalendarzu K-ła Katolickiego wspominamy :
-w środę 8.08.- św. DOMINIKA Kpł.
-we czwartek 9.08.- św. TERESĘ od Krzyża,Patronkę Europy
-w piątek 10.08. – św. WAWRZYŃCA Męczennika
– w sobotę 11.08. – św. KLARĘ ,Zakonnicę

5. Sprzątanie kościoła – lista w gablocie…

6. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

7. OFIARY z najbliższej II-giej niedzieli miesiąca składane od rodzin ,będą przeznaczone na pokrycie kosztów budowy pasażu /parkingu / wzdłuż drogi prowadzącej na cmentarz. Prace przygotowawcze podłoża ,aby można było położyć dywan asfaltowy, będą kontynuowane także w bieżącym tygodniu. Gdy zostaną zakończone podamy osoby, które wniosły wielki wkład w realizację tego dzieła..

8. Polecamy najnowszą prasę katolicką :Źródło i Gość Niedzielny

9. Intencje mszalne w gablocie oraz na stronie internetowej parafii .

Dodaj komentarz