29 Niedziela Zwykła- 29.07.2018 r.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela miesiąca lipca. Kalendarz Kościoła Katol. wspomina św. MARTĘ, Patronke gospodyń domowych.
W środę ropoczynamy nowy miesiąc wakacyjny sierpień ,który z ustanowienia Episkopatu Polski jest miesiącem dobrowolnej abstynencji i modlitw o trzeźwość Narodu.
– Po Nowennie zaparaszmy członków Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic.Bardzo prosimy, aby wyznaczone róże poprowadziły wcześniej Modlitwę Różańcową .
– W środę przypada też 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego . Modlimy się za bohaterów naszej Ojczyzny.
W tym tygodniu przypadaI I czw.,I pt i I sob.miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. będzie już w środę przed Nowenną oraz we czwartek. Bardzo prosimy, aby wcześniej korzystały z Sakram. Pokuty dzieci Szkoły Podstawowej.Ze względu na wakacje będzie bowiem mniejsza liczba kapłanów spowiadających..
– Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
Kalendarz K-ła katolickiego wspomina :
– wtorek 31.07 – św. IGNACEGO z Loyoli, Kapłana,Założyciela
Zakonu Ojców Jezuitów
-środa 1.08. – św. ALFONSA LIGUORIEGO bpa, Założyciela
Zakonu Ojców Redemptorystów
– sobota 4.08 – św. JANA MARIĘ VIANNEYA ,kapłana. Patrona
Proboszczów
Sprzątanie kościoła – lista w gablocie parafialnej..
Właścicielom Firmy Hydrosprzęt z Łąkty dziękujemy za pokrycie kosztów malowania pasów na parafialnym parkingu.
P.Annie Błasińskiej z Ujazdu dziękujemy za wykonane prace krawieckie na rzecz parafii.
-Dziękujemy za wykonane prace przy odwodnieniu parkingu :
P. Paweł Kłósek ,Zbigniew Mochel, Andrzej Kuska,Rafał Król,
Józef Pijanowski. P.Kłóskowi nadto za użyczenie sprzętu dzięki
któremu możliwe było wykonanie prac niwelacyjnych terenu.
Prasa katolicka : Gość Niedzielny i tyg. Źródło..
Msze św. w gablocie prafialnej i na internetowej stronie parafii Trzciana.