X Niedziela Zwykła- 3.06.2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1. Dzisiejsza I-sza niedziela miesiaca czerwca jest w Polsce obchodzona jako Dzień Dziękczynienia. Po każej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w procesjach wokół świątyni ,które są codziennie aż do czwartku .

-Uroczyste zakończenie Oktawy we czwartek ,połączone z tradycyjnym błogosławieństwem dzieci , poświeceniem wianków i ziół.

3. Mając na względzie troskę o zdrowie i bezpieczeństwo, a także zapewnienie godnej opieki ,najbliższa rodzina Księdza Kan. Władysław Jemioły w porozumieniu z Kurią Diecezjalną postanowiła umieścić Go w Domu Księzy Emerytow w Tarnowie,ul Pszenna 7. Ks. Kanonik przebywa tam od poniedziałku 28 maja gdzie ma zapewnioną stałą opiekę lekarską oraz potrzebną pomoc ze strony personelu /sióstr zakonnych/ wspomnianego Domu .

4. Sprzątanie kościoła- lista w gablocie parafialnej .

5. Zapowiedzi przedślubne w gablocie ..

6. Nadal prowadzone są prace wykończeniowe wnętrza nowej plebani . Dziękuję za pomoc w wykonaniu prac malarskich Panom; Marek Rosiek , Józef Pijanowski, Artur Mroczek i Oleg Hmarski.

– OFIARY z najbliższej II-giej niedzieli miesiąca będą także przezaczone na potrzeby prowadzonych prac .

7. W najbliższy piątek przypada Urocz. Najśw.Serca P.Jezusa. Ponieważ to wspomnienie ma rangę uroczystośći dlatego w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięśnych.

8. Prasa katolicka . Promyczek Dobra dla dzieci oraz tygodnik Niedziela ..

9. Msze św. ma stronie internetowej parafii.