Niedziela Trójcy Świętej -27.05.2018 r.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!

1. Dzisiejsza ostatnia niedziela maja to Uroczystość Trójcy Świętej. To największa tajemnica naszej chrześijańskiej wiary .

2. W najbliższy czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Urocz. Bożego Ciała. Kościól w tym dniu oddaje publiczną cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie krocząc w Procesji do czterech ołtarzy. Wyruszymy i my w takiej procesji po Mszy św. o godz. 9.00 .
– Bardzo serdecznie prosimy o liczny udział w tym uwielbieniu . – Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesyjnej,która będzie prowadzić w kierunku Rynku i z powrotem. Dzieci sypiące kwiatki będą miały krótką próbę w środę po Majówce . Dzieci Kl.III prosimy ,aby wystapiły w strojach od I Komunii św.
– Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na hospicja gdzie przebywają tzw. terminalnie chorzy .
– Prosimy też o wcześniejsze przygotowanie feretronów przez te
grupy osobowe, które niosły je podczas Rezurekcji.

3. -W środę ,ostatnią miesiaca, Zmiana Tajemnic Różańca św. po
Nabożeństwie Majowym..

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca czerwca. Bardzo prosimy, aby dzieci Kl.III korzystały wcześniej z Sakr. Pokuty. Podobna prośba dotyczy innych dzieci Szkoły Podstawowej.

– Wyjazd kapłana do chorych zgłaszać prosimy w zakrystii.

5. Sprzątanie kościoła..

6. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

7. Wójt Gminy Trzciana zaprasza dzieci na Gminny Dzień Dziecka ,
który ropocznie się w przyszłą niedzielę na Orliku o 14.30 . Program atrakcji na afiszu w gablocie parafialnej.

8. Dziś Chór Parafialny pod kierunkiem P.Organisty St-awa udaje się z koncertem do Sanktuarium w Ludźmierzu na zaproszenie tamtejszej wsoólnoty.

9. W piątek ropoczyna się nowy miesiąc czerwiec poświęcony w K-le czci Najśw. Serca P.Jezusa
-W piątek też przypada Dzień Dziecka .Będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby miały dobre warunki dla swojego rozwoju duchowego i fizycznego.

10.Polecamy prasę katolicką oprócz Gościa Niedzielnego tygodnik
Niedzielę w promocji po 2.5 zł

11. Msze św. na internetowej stronie parafii i w gablocie.