V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1.Dzisiejsza V Niedziela Wielkanocy to ostatnia miesiąca kwietnia. Już we wtorek rozpoczynamy nowy, piękny miesiąc maj, poświęcony czci Maryi. Tę cześć będziemy okazywali naszej najlepszej Matce uczestnicząc w tradycyjnych Nabożeństwach Majowych ,na które serdecznie zapraszamy codziennie o godz. 18.00 . Zadbajmy aby też przystroić przydrożne kapliczki i krzyże.

2. We czwartek obchodzimy Urocz. Matki Bożej Królowej Polski, głównej Patronki Ojczyzny. Święto uznane przez państwo. Wspominamy w tym dniu 227 rocz. uchwalenia Konstytucji 3 Maja . Jest to Dzień Modlitw za Emigrację. Msze św. jak w każdą niedzielę.

3.1 maja wspominamy św. Józefa Robotnika ,Patrona ludzi pracy . – W środę 2 maja Dzień Flagi i Dzień Polonii i Polaków za granicą. Niech wywieszona flaga na budynkach naszych domów i firm będzie wyrazem naszej miłości do Ojczyzny i patriotyzmu. – W piątek 4 maja wspominamy św. Floriana Męcz.,Patrona strażaków i hutników,którzy narażeni są na liczne niebezpieczeństwa..

4. W tym tygodniu przypadają :I czw.,I pt. i I sob. miesiąca maja. Okazja do Spowiedzi św. będzie w środę ,czw. i pt. przed Majówką. – Wyjazd kapłana do chorych z Komunią św. zgłaszać prosimy w zakrystii.

5. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

6. Sprzątanie kościoła 1 maja po majówce ok.18.50 .

7. Próba chóru w poniedziałek o godz. 20.00 .

8. Dziękujemy za złożony dar serca przez P. Monikę i Pawła Snopek z Trzciany na zakup płytek podłogowych do kancelarii w nowej plebani.
P. Małgorzacie i Krzysztofowi Stabrawa za ofiarowany materiał oraz jego gratisowy przywóz na taras pod arkadami . Firmie P.J. Szczura za wykonanie tegoż tarasu po bardzo zaniżonych kosztach. P. Marii Zdebskiej z Pierogarni dziękuję za prace porządkowe w podziemiach, /sali duszpasterskiej/ które solidnie wykonały Jej pracownicy.

9. Polecamy prasę katolicką : Gość Niedzielny oraz tyg. Źródło .. 10. Msze św. w gablocie i na internetowej stronie Parafii.

Dodaj komentarz