IV Niedziela Wielkanocy – 22.01.2016 r.OGŁOSZENIA DUSZPATERSKIE !!

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Jest to też kolejna Niedziela Synodalna dlatego po każdej Mszy św. we wszystkich parafiach specjalna Adoracja Synodalna .

2. Jutro wspominamy św. WOJCIECHA bpa i męczennika , Patrona naszej Ojczyzny. – Dziś uroczystość odpustowa w Parafii Stary Wiśnicz.

3 .W najbliższą środę 25 kwietnia przypada wspomnienie św. MARKA Ewang. Tradycyjnie w tym dniu uczestniczymy w procesji błagalnej o szczęśliwe urodzaje .Zapraszamy na wspólną modlitwę i procesję , aby upraszać u Boga uchronienie od nieszczęść i nawałnic ,które szczęśliwie ostatnio nas omijają. – W środę będzie też comiesięczna Zmiana Tajemnic Różańca św.

4. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

5. Sprzątanie kościoła ….

6. Pielgrzymka autokarowa organizowana przez Paraf. Oddział Akcji Katolickiej do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie,po drodze Dukla św. Jana i do Przemysła,wyruszy z parkingu przy kościele rano w najbliższą sob. 28 .04 o godz. 5.00 . Autokar pojedzie przez Półrolki. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc ,zatem zachęcamy do wyjazdu.!

7. Kolejna próba liturgiczna dla dzieci Kl.III przygotowujących się do I Komunii św. w piątek o godz. 17.00

8. Kontynuowane są prace przy budynku nowej plebani. Dziękujemy wszystkim ,którzy wspierają to dzieło swoim osobistym wkładem czy to pracą,czy złożoną ofiarą. Jeśli byliby chętni do sponsorowania np. zakupu płytek do pomieszczeń kancelarii to będą takie osoby o hojnym sercu zawsze mile widziani . Być może przed odpustem ,jeśli wykonamy kolejne prace, zrobimy tzw. niedzielę otwartych drzwi ,aby można było zobaczyć jaki zakres prac udało się już tam wykonać.

9. Młodzież Kl.III Gimnazjum po przyjętym Sakram.Bierzmowaniu udaje się w najbliższą środę na 3-dniowe Rekolekcje do Domu Rekolekcyjnego w Starym Sączu .

10. Prasa katolicka: Mały Gość Niedzielny, miesięcznik Miłujcie się…

11. Intencje mszalne …

Dodaj komentarz