III Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiejsza trzecia Niedziela Wielkanocna jest w Kościele Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Kościół zachęca nas, abyśmy chętnie czytali Księgę Biblii, która uczy nas, jak żyć, aby osiągnąć życie wieczne.
  2. W miniony piątek młodzież III naszego Gimnazjum przyjęła w parafii Łąkta Górnej Sakrament Bierzmowania. Dziękuję rodzicom za złożony przy tej okazji dar ołtarza na potrzeby parafialne.
  3. Kolejne Spotkanie i Próba Liturgiczna dla Kl. III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do I Komunii św. w najbliższy piątek o godz.17. Po Mszy św. wieczornej prosimy lektorów i młodzież o pomoc w rozebraniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  4. W Starym Wiśniczu w najbliższy piątek o godz. 19.30 Dekanalne Czuwanie Młodzieży. Zapisy u ks. Jaromira do środy włącznie. Koszt 4 zł.
  5. Jutro Papież Senior Benedykt XVI obchodzi 81 urodziny. Polecajmy Jego osobę Opatrzności Bożej w naszych modlitwach.
  6. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania uczniów klasy II Gimnazjum bez rodziców we środę o 17.00.
  7. Wczoraj, po uzyskaniu stosownych pozwoleń, wykonaliśmy bardzo kosztowne prace ziemne, przygotowujące teren przykościelny obok  drogi i budynku nowej plebani pod pas przemarszu  dla wiernych lub w przyszłości pod  miejsce parkingowe. Dzięki ogromnemu wkładowi właścicieli Firmy Hydrosprzęt i Hydrotrans z Łąkty Dolnej, która użyczyła profesjonalnego sprzętu i ludzi te prace ziemne mogły być wykonana . Za ten kosztowny wkład w wyżej wykonane  prace w imieniu całej Parafii czuję obowiązek wypowiedzieć z serca płynące Bóg zapłać! Godzi się wspomnieć, że sama inicjatywa wykonania tych prac ,dzięki dobrej pogodzie , wyszła właśnie od sponsorów tego kosztownego przedsięwzięcia.
  8. W przyszłą niedzielę nasze ofiary złożone na tacę będą przeznaczane na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

Dodaj komentarz