Niedziela Bożego Miłosierdzia – Ogłoszenia

  1. Dzisiejsza druga Niedziela Wielkanocy od 2000 r. obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Bożego Miłosierdzia. W Łagiewnikach w Krakowie centralne ogólnopolskie uroczystości. Jest to też patronalne Święto Caritas. Rozpoczyna się 74 Tydzień Miłosierdzia, w którym będziemy modlić się za biednych i potrzebujących.
  1. Jutro Kościół obchodzi Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które zostało przeniesione z 25 marca, ze względu na Niedzielę Palmową. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym Kościół modli się o ochronę ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.
  1. Parafialny Oddział Caritas organizuje pielgrzymkę autokarową dla seniorów we czwartek 19 kwietnia br. do Sanktuarium M. B. Fatimskiej w Zakopanem i do M. B. Różańcowej w Ludźmierzu. Zapisy w zakrystii lub u Pań z Caritasu. Spotkanie członków Parafialnego Oddziału Caritasu jutro po Mszy św. wieczornej.
  1. Akcja Katolicka organizuje w ostatnią sobotę kwietnia 28.04 autokarową jednodniową Pielgrzymkę do Strachocic k/Przemysła, do sanktuarium św. Andrzeja Boboli, męczennika zamordowanego przez Kozaków w 1657r. Przy okazji zwiedzimy jeszcze inne ciekawe historyczne miejsca.
  1. W najbliższy piątek w Parafii Łąkta o godz. 15.30 Bierzmowanie Kl. III Gimnazjum . Spotkania przygotowujące dla Rodziców, Kandydatów i świadków w środę i czwartek o godz. 18.00. W środę zapraszamy świadków, będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi św. Zaleca się, aby cała rodzina Kandydata uczestniczyła w uroczystości Bierzmowania i przyjęła Komunie św.
  1. Pragniemy przypomnieć, że wciąż przyjmowane są zapisy chętnych na sierpniową Pielgrzymkę do Macedonii i Albanii w dniach 6-13.08, śladami św. Matki Teresy. Do 15 maja uczestnicy proszeni są, aby tytułem zaliczki wpłacili 1000 zł. , co będzie potwierdzeniem zamiaru wyjazdu.
  1. Dziękujemy P. Annie Jop za Jej opiekę nad Pomnikiem z figurą Serca Pana Jezusa, za kolejny raz ustrojenie kwiatami tego miejsca pamięci . Dziękujemy też pewnemu właścicielowi firmy z Łakty za zakup na kwotę 6 tys. zł. kostki na taras pod arkadami przy budynku nowej plebani.
  1. Dekanalne Spotkanie Członków Parafialnych Rad Synodalnych w Żegocinie w najbliższą sobotę 14.04 o godz. 10.00.

Dodaj komentarz