Niedziela Palmowa- 25.03.2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa zwana Męki Pańskiej rozpoczyna w K-le Katolickim obchody Wlk,Tygodnia, czas bezpośredniego przygotowania na Święta Wielkanocne. -Poświęcenie i Konkurs palm na Mszy o godz. 11.00 -Nabożeństwo Gorzkich Żalów o 14. 30
– Diecezjalny Dzień Młodych .W Tarnowie o godz. 11.00 spotkanie Ks. Bpa z przedstawicielami młodzieży całej diecezji. Jest tam też i nasza młodzież z Ks. Jaromirem.

2. Program nabożeństw Triduum Paschalnego w gablocie i na stronie internetowej Parafii. W Wlk. Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00, a potem Adoracja P. Jezusa w Ciemnicy/Trzciana / do godz. 22.00 . Ofiary złożone na tej Mszy św. jako jałmużna postna przeznaczone na potrzeby biednych. – Zaraz po tej Mszy św. Zmiana Tajemnic Różańca św..

3. W środę ,zaraz po Nowennie ,prosimy młodzież i lektorów o pomoc w urządzeniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

4. Spowiedź św. wielkopostna :jutro od 8.30 – 19.00 w Nowym Wiśniczu, a w środę od 8.30-12.00 i od 15.00 – 18.00 w parafii Żegocina.

5. Bardzo prosimy nabywać u Pań z Caritasu baranki lub paschaliki na stół wielkanocny. Niech ich obecność na świątecznym stole będzie znakiem naszej solidarności z biednymi..

6.Organizowana przez Akcję Katolicką Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na Misterium Męki Pańskiej ,wyrusza z parkingu przy kościele w Wlk. Piątek rano o godz. 3.00. -Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii ….

7. Sprzątanie kościoła w Wlk. Czwartek o godz. 8.00

8. Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom Firmy ASGA Szaty Liturgiczne z Kierlikówki za przekazane, po raz kolejny dla naszej Parafii szaty liturgiczne i 3 nowe ornaty . P. Bożenie Salach dziękujemy za ofiarowane tkaniny na dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

9. Bardzo prosimy aby grupy niosące feretrony w tygodniu przygotowały feretrony na Procesję Rezurekcyjną. Lista jest w gablocie.

10. Można jeszcze korzystać ze Spowiedzi wielkanocnej :jutro w Nowym Wiśniczu do 19.00 oraz w środę w Żegocinie od 9.00 do 18.00

11. Ze względu na zmianę czasu na letni od jutra wieczorne Msze św. będą już celebrowane o godz. 18.00 .

12. Prasa katolicka :Gość Niedzielny dla dorosłych i dzieci ..

13. Msze św. w gablocie oraz na stronie internetowej parafii..

Dodaj komentarz