Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2018

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia i pokuty. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30 poprzedzone wcześniej śpiewem Godzinek o Męce Pańskiej. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

2. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o 16.00 i 20.00 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

3. 16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobie księdza Biskupa.

4. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:
– we czwartek – Katedry św. Piotra Apostoła

5. W przyszłą Niedzielę dzień modlitwy, postu i solidarności
z misjonarzami, którzy z dala od rodziny i ojczyzny, nierzadko narażając swoje życie i zdrowie ewangelizują na krańcach świata.

6. Zapraszamy do przeżywania Wielkiego Postu wraz z Radiem RDN. Szczególne zaproszenie do osób starszych i chorych, które nie mogą uczestniczyć w parafialnych nabożeństwach, a także do osób poszukujących dobrych przemyśleń i konferencji które pomogą lepiej i owocniej przeżyć ten szczególny czas.

7. Próba chóru w środę o godzinie 18.00.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

Szczęść Boże!

Dodaj komentarz