VI Niedziela Zwykła- 11.02.2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza druga niedziela lutego po raz 26 obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Chorego. Przez wstawiennictwo M. Bożej z Lourdes polecajmy w modlitwie chorych i cierpiących, zwłaszcza z kręgu bliskich i krewnych, którzy doświadczają bólu i cierpienia. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli przeżywamy 40-godzinne Nabożeństwo przygotowujące nas do owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie według planu, który jest umieszczony w gablocie parafialnej lub w dogodnym dla siebie czasie. Rozpoczęły się Zimowe Ferie dla dzieci i młodzieży naszego województwa małopolskiego. Uczyńmy wszystko i módlmy się, aby były przeżyte bezpiecznie i mądrze. Dziś Ks. Bp Andrzej Jeż w Republice Środkowej Afryki konsekruje na biskupa tamtejszej diecezji naszego ks. misjonarza Mirosława Gucwę, który pochodzi z Parafii Przyszowa k/Limanowej.

2. Najbliższa środa zwana Popielcową rozpoczyna kolejny czas rozważania Męki Pańskiej i przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych i post ścisły – maksymalnie 3 posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta. Ofiary złożone na tacę z tego dnia są przeznaczone na cele charytatywne Kościoła. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 9.00 i 17.00

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 16.00 i wieczorem o godz. 20 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 14.30 poprzedzone wcześniej śpiewem Godzinek o Męce Pańskiej.

4. Wstępne zapisy chętnych na Pielgrzymkę Parafialną śladami św. Matki Teresy przyjmowane będą w zakrystii od dzisiejszej niedzieli.

5. Składka z przyszłej I niedzieli Wlk. Postu na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dołączmy do grona hojnych dobroczyńców tej uczelni.

6. W Parafii Nowy Wiśnicz w najbliższą niedzielę 18.02 czyli I Wielkiego Postu rozpoczyna się o godz. 18.00 Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych. Zapisy w Domu Parafialnym na pierwszej konferencji.

Dodaj komentarz