V Niedziela Zwykła- 4.02.2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca lutego, a zatem po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W najbliższą niedzielę 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II oraz wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tradycyjna Pielgrzymka dla chorych i osób starszych organizowana przez Parafialną Caritas, odbędzie się w kwietniu gdy będzie bardziej łagodna pogoda.

3. Ofiary z przyszłej niedzieli składane od rodzin do kopert i na tacę, będą przeznaczone na prace wykończeniowe wnętrza plebani.

4. Najbliższa niedziela 11.02 to ostatnia przed Wielkim Postem dlatego tradycyjnie będziemy uczestniczyć w tzw. Nabożeństwie 40-godzinnym , czyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu przepraszając Boga za grzechy oraz prosząc o owocne przeżycie Wielkiego Postu. Program Adoracji jest w gablocie parafialnej, Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie, a Róże Różańcowe prosimy, aby przewodniczyły modlitwom adoracyjnym.

5. Naprawione zostały wieżowe zegary ,w których wymieniono mechanizm napędowy. Koszt 5.300 zł Dziękujemy zacnemu sponsorowi z Łąkty Dolnej, który był łaskaw pokryć koszty tej naprawy. Bóg zapłać!

6. Ponieważ pojawiają się pytania o wysokość składki rocznej na Pana Organistę informujemy, że nie uległa ona zamianie i wynosi nadal 70 zł.

7. W kalendarzu Kościoła wspominamy:
– w poniedziałek: św. Agatę męczennicę – patronkę Sycylii oraz patronkę chroniącą nas od pożarów. Poświęcamy: sól, chleb i wodę.

8. Akcja Katolicka organizuje Pielgrzymkę autokarową śladami św. Matki Teresy z Kalkuty od 6-13 sierpnia br. do Macedonii, Czarnogóry i Albanii przez Węgry i Serbię. Bardzo atrakcyjny i szczegółowy Program tej Pielgrzymki znajdziemy na afiszu w gablocie. Zapisy chętnych od przyszłej niedzieli w zakrystii.

9. Polecamy jako lekturę najnowszą prasę katolicką: Promyczek Dobra dla dzieci oraz tygodniki: Źródło i Gość Niedzielny ..