Gdzie jest Betlejem w XXI w.?

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w niedzielę 21 stycznia w naszej parafialnej świątyni. Stół, adwentowe oczekiwanie, strojenie choinki, łamanie opłatkiem to wszystko mogliśmy zobaczyć na specjalnie zamontowanej scenie. Mimo że od Wigilii Bożonarodzeniowej upłynęło już trochę czasu, mogliśmy przenieść się do tej wyjątkowej atmosfery towarzyszącej oczekiwaniu na te, tak bardzo rodzinne święta. Nasi parafialni aktorzy mimo ogromnej tremy i niewielkiemu doświadczeniu w sposób bardzo realistyczny ukazali głębię Bożej obecności w naszych realnych, codziennych domowych rozterkach. Przygotowany przez parafian Akt sceniczny był dobrą okazją do przystanięcia i zastanowienia. Przedstawienie które przygotowywane było przez blisko trzy miesiące zostało bardzo dobrze przyjęte, a pełny Kościół i gromkie brawa dały każdemu zaangażowanemu w to przedsięwzięcie wile radości. Przedstawienie miało charakter charytatywny, a entuzjazm Wiktora – naszego parafianina który obejrzał całe przedstawienie na długo zostanie w pamięci wszystkich. Przy tej okazji pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania i przeprowadzenia tego Aktu scenicznego w naszej parafii. Dziękujemy także każdemu z obecnych na przedstawieniu i za ciepły odbiór naszej lokalnej sztuki teatralnej. Mamy też nadzieję że nie jest to ostatnie przedsięwzięcie tego typu, a talenty i zaangażowanie udowadniają że ziarnka gorczycy są wśród nas.

 

 

Dodaj komentarz