II Niedziela Zwykła- 14.01.2018 r.

1. Dzisiejsza druga niedziela miesiąca stycznia obchodzona jest jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Módlmy się, aby ten trudny problem, z którym boryka się dziś Europa, był przez polityków mądrze rozwiązany.

2. Od czwartku 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, tzw. Tydzień Ekumeniczny.

3. Najbliższa niedziela 21 stycznia to Światowy Dzień Chorych na Trąd. W tym dniu przypada też Dzień Babci. Będziemy modlić się o potrzebne łaski
i zdrowie dla naszych babć i dziadków, wyrażając im wdzięczność za dobro, które wyświadczają członkom naszych rodzin.

4. W najbliższą niedzielę 21.01 w naszym kościele o godz. 16.00 odbędzie się Widowisko Teatralne pt. Gdzie jest Betlejem w XXI wieku? w wykonaniu naszych „parafialnych aktorów”. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia tego spektaklu, który będzie miał charakter charytatywny.

5. Spotkanie członków Parafialnego Oddziału CARITAS w środę po Mszy św. na plebani. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wspólnie z Parafialną CARITAS organizuje Spotkanie Noworoczne dla Seniorów we czwartek 25 stycznia. Dla celów organizacyjnych serdeczna prośba ,aby do przyszłej niedzieli tj. do 21 stycznia chętni zgłosili swoje uczestnictwo u Pań z Caritasu bądź w zakrystii.

6. Święci, których wspomina Kościół w najbliższym tygodniu to:
– we wtorek 17.01. św. ANTONI Opat,
– w sobotę 20.01. św. SEBASTIAN Męczennik,
– w niedzielę św. AGNIESZKA Męczennica

7. Jak co roku w trzecią niedzielę miesiąca stycznia ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ubezpieczenie kościoła ,cmentarza i innych sprzętów liturgicznych.

8. Wizyta duszpasterska:
+ Poniedziałek od 13.00- ZYZNÓWKA od P. Anna Borek do P. Józef Kącki
+ Wtorek od 14.00- ZYZNÓWKA od P. Józef Kowalski do

P. Mirosław Babicza
9. Prasa katolicka ; Gość Niedzielny.

10. Msze św. na internetowej stronie Parafii iw gablocie paraf.

Dodaj komentarz