Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

 

  1. Pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego jest Świętem Bożej Rodzicielki Maryi. Z Maryją wyrusza Kościół w nieznane szlaki Nowego Roku z nadzieją i ufnością, że będzie nam towarzyszyć Swym przemożnym orędownictwem u Boga.
  2. Nowy Rok to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Módlmy się zatem o pokój na świecie, w naszym kraju, w rodzinach i w naszym sercu.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek. i I sobota. miesiąca stycznia. Okazja do Spowiedzi św. dla chętnych przed każdą Mszą św.
  4. W piątek z racji I Piątku Miesiąca zapraszamy młodzież a w sposób szczególny kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na comiesięczne czuwanie o godzinie 19.00.
  5. W najbliższą środę na Mszy św. wieczornej Zmiana Tajemnic Różańca św.
  6. Spotkanie Członków Rady Duszpasterskiej w Trzech Króli po Mszy św. o godz. 11.00 .
  7. W najbliższą sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli . Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. tradycyjnie święcić będziemy: złoto, kredę i kadzidło. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem szczególnej modlitwy za naszych diecezjalnych misjonarzy. Ofiara złożona na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na cele misyjne. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Kolędnikom Misyjnym, którzy odwiedzili domy naszej Parafii, aby wesprzeć wielkie Dzieło Misyjne Kościoła. Dziękujemy też wszystkim tym, którzy ochotnie otworzyli drzwi swoich domów Kolędnikom i byli łaskawi złożyć ofiarę misyjną. Bóg zapłać!
  8. Najbliższa niedziela 7 stycznia to Niedziela Chrztu Pańskiego. W tym dniu dziękujemy za dar Sakramentu Chrztu świętego który wprowadził nas do Wspólnoty Kościoła św.
  9. Porządek Wizyty Duszpasterskiej /Kolędy / jest umieszczony w gablocie parafialnej.

Wizyta Duszpasterska:

2.01.2018 r. Wtorek

Ks. Proboszcz od godz. 14.00 – Ujazd od M. Stelmach do P. Kłósek

3.01.2018 r. Środa

Ks. Proboszcz od godz. 15.00 – Pod Ujazd i Pasternik od T. Piskorz do J. Halberda

Ks. Jaromir od godz. 17.00 – Glinik od R. Bujak do W. Bodurka

4.01.2018 r. Czwartek

Ks. Proboszcz od godz. 17.00 – od S. Cempura do W. Piskorz

Ks. Jaromir od 15.00 Glinik – od R. Lus do M. Mróz

5.01.2018 r. Piątek

Ks. Proboszcz od godz. 13.00 – Ujazd od J. Kukla do A. Błoniarz

6.01.2018 r. Sobota

Ks. Proboszcz od godz. 12.30 – Srokówka Góra od P. Baczyńskich do M. Mroczek

Ks. Jaromir od godz. 12.30 – Glinik od P. Burek do P. Zdzisława Burek

            

Z okazji Nowego Roku Pańskiego 2018, życzymy wszystkim obfitości Bożych Darów na każdy dzień, nieustannej opieki Bożej Rodzicielki ,pokoju serca ,spełnienia wszystkich szlachetnych planów ,miłości rodzinnej, zdrowia oraz  zażyłej przyjaźni z Tym, który  przyszedł w Betlejem ,aby dać człowiekowi pełnię szczęścia.

 

Dodaj komentarz