IV Niedziela Adwentu- 24.12.2017 r.

1. Dzisiejsza IV Niedziela Adwentu przypada wyjątkowo w dzień Wigilii Uroczystości Bożego Narodzenia. Nie ma dziś Mszy św. popołudniowej o godz.15.00. W ten szczególny dzień, w którym zasiadamy do wieczerzy wigilijnej wśród najbliższych, niech będą zachowane w naszych rodzinach piękne staropolskie zwyczaje; łamania się opłatkiem, śpiew kolęd, a także abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do udziału w Pasterce o północy, którą 20 minut wcześniej poprzedzi śpiew Jutrzni. Jak co roku ofiary złożone na Pasterce będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

2. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie Adwentowej Wizyty P. Organisty.

3. W poniedziałek będziemy przeżywać jedno z największych świąt chrześcijańskich Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.

4. We wtorek Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika Kościoła. Nie ma w tym dniu Mszy św. popołudniowej o godz. 15.00. Tradycyjnie po każdej Mszy św. poświęcenie owsa. Ofiary z tego Święta są zawsze przeznaczone na uczelni: KUL i na UPJP II.

5. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie miało miejsce uroczyste Rozesłanie Kolędników Misyjnych. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci, które wezmą udział w tej szczytnej akcji – wymiernej pomocy misjonarzom. Dziękujemy za przyzwolenie do uczestnictwa, Dyrekcji Szkoły oraz nauczycielom za wszelką przychylność. P. Jolancie Bębenek za trud koordynacji prac przy kompletowaniu składu osobowego grup kolędniczych.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli ustawić Szopkę, ustroić choinki i wnętrze świątyni. Panom: Józefowi Stańdo, P. Mirosławowi Babiczowi i P. Rafałowi Królowi za czas i twórczą inwencję przy tych pracach. Dziękujemy lektorom oraz młodzieży z Grupy Apostolskiej za prace dekoracyjne i inne prace wspomagające. P. Małgorzacie Stabrawa za wykonanie stroików do wnętrza kościoła. P. Zygmuntowi Stawarzowi za ofiarowane choinki do Szopki, zaś Panu Januszowi Szczur za ofiarowane choinki umieszczone przy głównym ołtarzu. Dziękujemy Paniom z Caritasu za przygotowanie paczek świątecznych oraz Życzeń dla osób starszych. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy na różny sposób wspomogli tę świąteczną akcję charytatywną w naszej parafii.

7.  Już w najbliższa środę rozpocznie się Wizyta duszpasterska zwana potocznie kolędą. Porządek jej będzie wyglądał następująco:

27.12.2017 r. Środa

Ks. Jaromir od godziny 9.00 – Półrolki Od B. Jagielski – do J. Mróz

28.12.2017 r. Czwartek

Ks. Jaromir od godziny 8.00 – Łąkta miasto od A. Pająk – do P. Łącki

29.12.2017 r. Piątek

Ks. Jaromir od godziny 9.00 – Łąkta domy od szkoły – od S. Kukla do J. Nowak

30. 12.2017 r. Sobota

Ks. Jaromir od godziny 8.00 – Zalesie od P. Biros do P. S. Joniec

 

 

Dodaj komentarz