XXIX Niedziela Zwykła- 22.10. 2017 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła-22.10.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy w Kościele katolickim Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy pracujących na terenach misyjnych oraz prosić o nowe powołania misyjne. Gościmy w naszej Parafii ks. Piotra Waśkę – Misjonarza z Papui Nowej Gwinei. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na potrzeby misyjne.

2. W najbliższą środę, ostatnią miesiąca, zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic po Mszy św. o godzinie 17.

3. Najbliższa niedziela, ostatnia października, to Rocznica Poświęcenia Kościoła Parafialnego. Wyrazimy Bogu naszą wdzięczność za dar świątyni w modlitwie
różańcowej i polecać będziemy wszystkich zmarłych i żyjących budowniczych oraz dobroczyńców kościoła. – Jak co roku ofiary złożone na tacę z tej niedzieli będą przeznaczone na budowane nowe kościoły w naszej diecezji.

4. Szybkimi krokami zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny.
Spowiedź święta przed tą uroczystością z udziałem obcych kapłanów, już w najbliższą sobotę, czyli 28 października od godz. 14.00 do 17.00 Nie będzie zatem Mszy św. i Różańca o godz. 8.00 rano ,ale dopiero po Spowiedzi św. o godz. 17.00 . Prosimy o korzystanie z Sakramentu Pokuty, aby potem móc zyskać Odpust Zupełny za duszami zmarłych. Przed południem w sob. Spowiedź św. w Leszczynie.

5. W kalendarzu Kościoła wspominamy:
– w środę: św. Jana Pawła II ,
– w sobotę: św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

6. We czwartek 26 .10 o godz. 13.00 na parkingu górnym kościoła będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

7. Jak co roku bardzo prosimy, aby imiona i nazwiska na kartkach wspominkowych pisać w miarę wyraźnie i najlepiej w I przypadku. Unikniemy wtedy ewentualnych pomyłek przy ich czytaniu

.

8. W wyniku wyborów w ostatnią niedzielę ukonstytuowała się nowa Rada Parafialna /17 osób/. Lista nowych członków, którzy zostali wybrani jest umieszczona w gablocie parafialnej. Nowo wybranym członkom Rady gratulujemy wyboru i zaufania i życzymy owocnej pracy na rzecz dobra Parafii, a pełniącym tę funkcję w ub. kadencji dziękujemy za życzliwą współpracę.

9. Frekwencja na Mszach św. w ub. Niedzielę w naszej parafii wyniosła 63,3% . 1457 uczestników na ogólną liczbę 2320 wiernych

Dodaj komentarz