XXVIII NiedzielaZwykła- 15.10.2017 r. OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NiedzielaZwykła- 15.10.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca października. W wielu miejscach naszej Ojczyzny, także w naszej diecezji odbywają się Marsze dla Życia i Rodziny. U nas w parafii można nadal składać podpisy na liście w obronie życia, która jest przed wejściem do kościoła.
Dziś także niedziela wyborów do Rad Duszpasterskich. Przed wejściem do światyni można wrzucić kartkę wyborczą. Wybieramy tylko jednego kandydata, którego nazwisko jest na liście wyborczej. Dziś w świątyniach całej Polski, dla celów statystycznych Kościoła, liczona jest frekwencja wiernych na Mszach św. oraz liczba osób przystępujących do Komunii św.

2. Najbliższa niedziela 22 października to Niedziela Misyjna. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone są na potrzeby misyjne Kościoła. W naszej Parafii kazania głosić będzie Ks. Piotr Waśko misjonarz z Papui Nowej Gwinei.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie Różańca św. młodzież oraz dzieci. Dziękujemy wszystkim za udział w piątkowym Różańcu w Drodze i wspólnej modlitwie. W sposób szczególny strażakom.

4. W kalendarzu Kościoła wspominamy:

  • poniedziałek – św. Jadwigę Śląską, Patronkę budownictwa kościelnego
  • wtorek – św. Ignacego z Antiochii
  • środa – św. Łukasza Ewangelistę,Patrona Służby Zdrowia
  • piątek – św. Jana z Kęt, Patrona Szkoły Podstawowej w Trzcianie

5. Organizowana przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej autokarowa Pielgrzymka do Sanktuarium w Wambierzycach oraz innych ciekawych miejsc w Kotlinie Kłodzkiej, wyrusza w najbliższą sobotę 21 października rano o godz. 4.00 z parkingu przy kościele. Jest kilka wolnych miejsc… Zapisy w zakrystii. Zapisani na listę pielgrzymkową są proszeni, aby dokonali wpłaty należności do środy, co będzie potwierdzeniem chęci ich wyjazdu.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom, które pamiętały o rocznej składce na P. Organistę. Tym, którzy jeszcze tej powinności wobec Parafii nie spełnili, prosimy o jej realizację w dogodnym dla siebie czasie.

Dodaj komentarz