XXVI Niedziela Zwykła – 1.10.2017 r

XXVI Niedziela Zwykła – 1.10.2017 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna miesiąc październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe, o które prosiła Maryja w wielu objawieniach, szczególnie we Fatimie. Zapraszamy do odmawiania tej pięknej modlitwy w kościele bądź w rodzinach. W dni powszednie Różaniec o godz.17.00 z wyjątkiem soboty gdy będzie o godz. 8.00 i niedzieli o godz. 15.00.

2. Ze względu na szybko zapadający zmrok, od jutra nabożeństwa wieczorne w naszej świątyni o godz. 17.00.

3. Parafialna CARITAS rozprowadza dziś Chlebki Miłosierdzia. Przy tej okazji można złożyć dar serca na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Czynią to wierni w kościołach całej Ojczyzny.

4. Dzieci Kl. III przygotowujące się do I Komunii św. w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 otrzymają poświęcone różańce.

5. Wyjazd autokaru do Wysowej z uczestnikami na Różaniec do Granic, nastąpi w sobotę o godz. 8.30 z parkingu przy kościele.

6. Jutro na naszą Parafię przypada kolej na coroczną Adorację Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.00, a zakończymy o godz.17.00 modlitwą różańcową. Kolejne rejony Parafii prosimy, aby według programu umieszczonego w gablocie poprowadziły modlitwy adoracyjne.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek. i I sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. będzie przed wieczornym nabożeństwem. Bardzo prosimy, aby dzieci Szkoły Podstawowej korzystały z Sakramentu Pokuty wcześniej, w dni poprzedzające I piątek. Wyjazd Kapłana z Komunią św. do chorych, zgłaszać prosimy w zakrystii. Różaniec w I piątek m-ca poprowadzą członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. O godz. 20.00 Adoracja Młodzieży z udziałem kandydatów do Bierzmowania.

8. Ofiary z drugiej niedzieli miesiąca złożone do kopert i na tacę ,będą przeznaczone na dokończenie prac w pomieszczeniach nowej plebanii.

9. Dziś można wrzucać kartki z propozycją kandydatów do nowej Rady Duszpasterskiej. Ostatnie Spotkanie członków Rady Duszpasterskiej tej kadencji we czwartek na plebani o godz. 20.00.

10. Święci tygodnia:
– w poniedziałek: Św. Aniołów Stróżów,
– w środę: św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologii,
– we czwartek św. Faustyny Kowalskiej,
– w sob. M.B. Różańcowej .

11. Rozpoczął się Tygodniowy odpust w Bochni.

12. W I czwartek Msza św. i zbiórka lektorów.

Dodaj komentarz