XXII Niedziela Zwykła- 3.09.2017 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela Zwykła- 3.09.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza I Niedziela miesiąca września jest też niedzielą dziękczynienia Bogu za tegoroczne plony. Na Jasnej Górze rolnicy zebrani ze wszystkich stron Polski wokół Królowej Narodu na Ogólnopolskiej Pielgrzymce, dziękują za dary tegorocznego lata.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Msza św. inaugurująca ten nowy etap pracy w szkole o godz. 8.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji owocnego przeżycia tego roku wszystkich Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników Szkoły oraz dzieci i młodzież. Jeszcze raz kierujemy serdeczny apel do rodziców, aby zachęcali dzieci i młodzież do korzystania z comiesięcznej Spowiedzi i Komunii św. Podręczniki i ćwiczenia do katechezy będą rozprowadzane uczniom w ciągu najbliższego tygodnia na lekcjach religii w szkole.

3. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia N. M. Panny, głównej Patronki naszej diecezji. Z tej racji w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. W Parafii Chorzelów k/Mielca w najbliższą sobotę 9 września koronacja Obrazu M. Bożej, Patronki Rodzin. Koronacji dokona Arcybiskup Katowic Wiktor Skworc. Program Uroczystości Koronacyjnych w gablocie parafialnej na afiszu.

5. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne na mszy św. o godzinie 18.00.

6. Ofiary złożone do kopert i na tacę w przyszłą drugą niedzielę miesiąca będą przeznaczone na prace wewnątrz budynku nowej plebani.

7. Na Ujeździe w najbliższą sobotę VI Dożynki Wiejskie organizowane przez tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Początek o godz. 17.00 w Domu Ludowym.

8. W kalendarzu Kościoła wspominamy:
– jutro św. Matkę Teresę z Kalkuty

Dodaj komentarz