XXI Niedziela Zwykła- 27.08.2017 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela Zwykła- 27.08.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś XXI Niedzielę Zwykłą. W Pasierbcu kończy się dziś tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia.

2. W najbliższą środę zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną zmianę Tajemnic po Nowennie o godzinie 18.00

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca września. Okazja do spowiedzi św. zwłaszcza dla dzieci, młodzieży oraz starszych będzie już w środę przed Nowenną. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby korzystali z Sakramentu Pokuty na początek nowego roku szkolnego, którego inauguracja nastąpi w poniedziałek 4 września.

4. Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych zgłaszać prosimy w zakrystii. W I piątek Adoracja Młodzieży o godz. 20.00

5. W piątek rozpoczynamy nowy miesiąc wrzesień i wspominamy rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz modlimy się za bohaterów, którzy polegli w obronie Ojczyzny.

6. W I sobotę Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi rano po Mszy św. o godz. 6.30

7. W kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy:
– dziś ; św. MONIKĘ ,matkę św. Augustyna bp.
– w pon.: św. AUGUSTYNA bpa i doktora K-ła
– we wt. : MĘCZEŃSTWO św. JANA CHRZCICIELA
– w pt. ; bł. BRONISŁAWĘ ,dziewicę

8. Sołtys Trzciany organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze w niedzielę 3 września. Zapisy przyjmowane są w zakrystii do czwartku. Wyjazd autokaru nastąpi z placu kościelnego o godz. 4.00 . Koszt wyjazdu 40 zł. Będzie też możliwość zwiedzenia wystawy sprzętu rolniczego.