XVIII Niediela Zwykła- 6.08.2017 r. OGŁOSZENIA DUSZPATERSKIE !!

XVIII Niediela Zwykła- 6.08.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś pierwsza Niedziela miesiąca sierpnia. Kościół przeżywa Uroczystość Przemienienia Pańskiego. W Parafii Królówka odpust ku czci Jezusa Przemienionego natomiast w Nowym Sączu zakończenie Wielkiego Tygodniowego odpustu w Bazylice św. Małgorzaty.
Dziś także przypada 39 rocznica śmierci papieża Bł. Pawła VI
Przypominamy, że miesiąc sierpień jest miesiącem modlitwy Kościoła w Polsce o trzeźwość naszego narodu, a także miesiącem pielgrzymek na Jasną Górę do duchowej stolicy naszej Ojczyzny.

2. Kalendarz Kościoła Katolickiego wspomina:

 • we wtorek :św. DOMINIKA ,Założyciela zakonu Dominikanów
 • w środę : św. TERESĘ od KRZYŻA , Patronkę Europy
 • we czwartek : św. WAWRZYŃCA ,diakona i męczennika
 • w piątek św. KLARĘ dziewicę .
  • 3. Ofiary złożone w najbliższa niedzielę, drugą miesiąca, będą nadal przeznaczone na wykończenie wnętrza w podziemiach nowej plebani.

   4. Zainteresowani dotacjami na Instalacje Fotowoltaiczne mogą uzyskać stosowną wiedzę na spotkaniu we wtorek w Świetlicy OSP w Trzcianie o godz. 19.00 lub na Ujeździe w środę także o godz.19.00 w budynku Remizy tamtejszej OSP.

   5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizator Pielgrzymki do Rzymu informuje, że wyjazd autokaru z parkingu kościelnego nastąpi we czwartek 17 sierpnia rano o godz. 4.00 ,czyli wcześniej o 1 godzinę aniżeli jest w programie.

Dodaj komentarz