Trzciana na Dębowcu

W dniach 10-14 młodzież z naszej parafii oraz Grupy Apostolskiej brała udział, w 30. Jubileuszowych Saletyńskich Spotkaniach Młodych. Pod hasłem “Dieta Cud” młodzi z całej Polski poznawali Boży styl życia biorąc udział w konferencjach i koncertach. To był czas modlitwy, refleksji, muzyki i radości. Swoje świadectwa wygłosili m.in., Rafał Wilk, – trzykrotny mistrz Igrzysk Paraolimpijskich i dwukrotny mistrz świata w kolarstwie handbike (na rowerze z napędem recznym) oraz aktor Dariusz Kowalski, znany z roli Janusza Tracza w serialu “Plebania”. Największym zainteresowaniem cieszył się koncert zespołu niemaGOtu, którego autorskim utworem jest hymn ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

“Największe wrażenie wywarł dla mnie wtorek czyli spowiedź, w skrócie taka spowiedź wiele jest warta. Siostry zakonne dały czadu. No i oczywiście koncerty i atmosfera.”-mówi Justyna.
“Na Dębowcu działo się bardzo dużo. Podczas spotkania wypowiadali się ludzie, którzy przeszli wiele w swoim życiu. Najbardziej zaciekawiła mnie historia Andrzeja Tokarza. To sportowiec, człowiek, który prowadzi innych by mogli przekraczać swoje bariery i granice. Tłumaczył jak wytrwać na obranej ścieżce życia oraz jak zrobić pierwszy krok w stronę spełnienia marzeń. Jego historia bardzo uświadomiły mi jak Bóg potrafi być wielki. Również bardzo podobał mi się koncert uwielbienia. Oddawaliśmy się przed Najświętszym Sakramentem. Każdy miał świeczkę, która płonęła dla Niego. Wszyscy śpiewali pieśni wychwalając Go. Bardzo podobał mi się Dębowiec, myślę, że za rok o ile będzie organizowany, chętnie się wybiorę.”-dodaje Klaudia.

Zobacz nas na Dębowcu

Dodaj komentarz