Odpust parafialny ku czci św. Małgorzaty

Wśród wielu wydarzeń towarzyszących nam w ciągu roku bardzo istotne miejsce zajmuje święto parafii – coroczny odpust ku czci św. Małgorzaty. Ta lipcowa uroczystość mobilizuje nas zewnętrznie i duchowo, a przede wszystkim łączy całą społeczność parafialną wpisując w wielowiekową tradycję. Tegoroczne obchody podobnie jak w ubiegłych latach rozłożone były na kilka dni. W piątek 7 lipca miała miejsce parafialna spowiedź – oczyszczenie przygotowujące nas do godnego przeżywania, zakończona Mszą Świętą o godzinie 20.00. W sobotę 8 lipca sprawowana była uroczysta Msza Święta na naszym parafialnym cmentarzu. W tej przepięknej scenerii zanosiliśmy nasze modlitwy za bliskich zmarłych – którym zawdzięczamy nasze życie, wiarę oraz parafię. Nasz kaznodzieja Ks. prof. dr hab. Alojzy Drożdż przypomniał nam wartość chrześcijańskiego spojrzenia na śmierć i przemijanie, dziękując przy tym za troskę o zmarłych i parafialną nekropolię. Centralne wydarzenia odpustowe odbyły się w niedzielę 9 lipca. Kaznodzieja odpustowy przywołał postać naszej wspaniałej patronki św. Małgorzaty jako przykład dla nas i wspaniałej orędowniczki naszej parafialnej społeczności. Przy okazji naszego odpustu dziękowaliśmy za podwójne 60 lecie kapłaństwa: Ks. Władysława Jemioło – wieloletniego proboszcza oraz Ks. Dionizego Łyducha – naszego rodaka. Uroczystość została uświetniona przez występ naszego parafialnego chóru pod kierownictwem Pana Stanisława Grabowskiego oraz orkiestry dętej z Leszczyny.

 

Dodaj komentarz