XIII Niedziela Zwykła- 2.07.2017 r.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!

XIII Niedziela Zwykła- 2.07.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś I-sza niedziela lipca ,miesiąca wakacyjnego. Po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu. Na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka
Nauczycieli i Wychowawców.

2. W tym tygodniu przypadają : I czwartek i I piątek miesiąca lipca. Okazja do Spowiedzi św. będzie jak zwykle przed Mszami wieczornymi w środę i czwartek.

• Natomiast w I piątek Spowiedź św. z udziałem obcych kapłanów będzie od godz. 18.00 do 20.00 .Będzie to Spowiedź św. przed Odpustem .Bardzo serdecznie zapraszamy,aby skorzystać z Sakram.Pokuty i zyskać potem duchowe dar Uroczystości Odpustowej.
  • W sobotę 8 lipca tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 na Cmentarzu,aby modlić się za duszami naszych zmarłych.
  • Porządek Mszy św. w Uroczystość Odpustową,jak w każdą niedzielę jest on podany na zaproszeniach .
  • W Odpust dziękować będziemy za 60 lat kapłaństwa Ks. Kan. Wł-ława Jemioły oraz Ks. Rodaka Dionizego Łyducha. Natomiast w niedzielę 16.07 za 25 lat posługi zakonnej Siostry Doroty Stokłosa.

3. Jak co roku CARITAS Parafialna organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych. Wyjazd we wtorek 11 lipca. Zapisy przyjmują Panie z Caritas ze swojego rejonu.

4. Spotkanie lektorów i ministrantów przed Odpustem we czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie młodzieży,która wyjeżdża z Ks. Jaromirem na Spotkanie Młodych w Dębowcu w środę po Nowennie.

5. Dziękujemy P. Józefowi Pijanowskiemu za prace wykonane w miniony poniedziałek ,związane z podłączeniem kanalizacji do budynku nowej plebani. Dziękujemy za całodzienną pracę ze specjalistycznym sprzętem. Trwają też prace związane z przyłączem gazu do budynku. Zakupiony został nowe elementy do zestawów nagłaśniających na cmentarz oraz do kościoła ,gdyż stare już uległy amortyzacji.

6. Sprzątanie kościoła w sob.8 lipca o godz. 8.00 -lista w gablocie oraz sprzątanie przed Odpustem dla grupy ,która uporządkuje teren wokół kościoła ,plebani,wykosi trawę we fosie przy parkingu. Prosimy o wcześniejsze konsultacje z P. Organistą.

7. Strażaków prosimy,by zadbali o porządek procesji ,a grupy niosące feretrony, aby zabrały wszystkie ,które posiadamy.

8.Polecamy prasę katolicką : Gość Niedzielny i Źródło ..

9.Msze św. na internetowej stronie Parafii i w gablocie parafialnej .