XI Niedziela Zwykła- 18.06.2017 r. OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE !

XI Niedziela Zwykła- 18.06.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza trzecia niedziela czerwca jest w naszej diecezji obchodzona jako Diecezjalne Święto Rodziny. Centralne uroczystości mają miejsce w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim.

2. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00. Tradycyjnie na zakończenie błogosławimy wianki ziół oraz małe dzieci.

3. W piątek 23 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na tę uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. Także w piątek kończy się rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego z udziałem uczniów, pedagogów i rodziców o godz. 8.00

5. W sobotę 24 czerwca przypada wspomnienie narodzin św. Jana Chrzciciela .
-Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia !

6. Trwają zapisy młodych na Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie w Dębowcu k/Jasła. Szczegóły na stronie internetowej Parafii i u Ks. Jaromira .

7. W najbliższą niedzielę 25 czerwca kazania na Mszach św. głosić będzie Ks. Stanisław Kania, budowniczy kościoła w Proszówkach koło Bochni. Nasza Parafia jest tzw. Parafią Partnerską, która wspiera dzieło budowy tamtejszej świątyni. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na budowę tego obiektu sakralnego.