Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkanocna – 14.05.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy drugą Niedzielę miesiąca maja i V Wielkanocy. Wspominamy św. Macieja Apostoła, który zajął miejsce w gronie uczniów Jezusa po zdradzie i odejściu Judasza.

2. Dziś Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Fatimskiej w Parafii Kobyle.

3. Autokarowa Pielgrzymka organizowana przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej do Sanktuarium M.B. Podlasia w Kodniu i na świętą Górę Grabarkę, wyrusza w najbliższą sobotę tj. 20.05. o godz. 3.00 rano z górnego parkingu przy kościele.

4. W kalendarzu Kościoła Katolickiego wspominamy:

  • poniedziałek : św. Zofię ,męczennicę i Patronkę wdów
  • wtorek: św. Andrzeja Bobolę, męczennika i Patrona Polski
  • czwartek: św. Stanisława Papczyńskiego

5. Kontynuujemy nadal prace wewnątrz budynku nowej plebanii. Dzięki wsparciu wielu firm, sponsorów, ludzi o dobrym sercu, dokonaliśmy znacznego postępu w pracach. Jak wielka jest ta pomoc niech wystarczy stwierdzenie, że jej wielkość przewyższa już całoroczną kwotę, którą zebraliśmy w ubiegłym roku z ofiar składanych w II niedzielę miesiąca na cele parafialne.

6. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a w nim ciekawy artykuł, jak władze pewnego miasta w Belgii przyznały obywatelstwo robotowi tym samym uznały osobowość maszyny … Powstaje nowy nurt kulturowy zwany transhumanizmem.

Dodaj komentarz