IV Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna i pierwsza miesiąca maja nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. W nabożeństwach majowych będziemy polecać Bogu tę jakże ważną sprawę powołań, wzywając pośrednictwa Maryi Matki Kapłanów.
  2. Dziś na Mszy św. o godz.11.00 Rocznica przyjęcia  Komunii św. przez uczniów kl. III Szkoły Podst. z Trzciany i Łąkty Dolnej.
  3. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa Biskupa i Męczennika Patrona Ojczyzny i naszej diecezji. Główne uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława w Szczepanowie. Program Odpustu jest umieszczony w gablocie parafialnej na afiszu. – Solenizantom życzymy opieki św. Patrona, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu.
  4. W sob. 13.05 wspominamy 100 rocznicę Objawień M.B. z Fatimy. Papież  Franciszek udaje się do Fatimy z Pielgrzymką, aby kanonizować Hiacyntę i Franciszka.
  5. Akcja Katolicka przy naszej Parafii organizuje jednodniową, autokarową Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu oraz na Górę Grabarkę, centrum pielgrzymkowe Prawosławia . Wyjazd w sobotę 20 maja rano ok. godz. 3.00. Zapisy chętnych przyjmowane będą w zakrystii kościoła. Koszt wyjazdu : 95 zł.
  6. Ofiary z najbliższej, drugiej niedzieli miesiąca będą przeznaczone na pokrycie kosztów prac prowadzonych we wnętrzu nowej plebani.
  7. Pan Organista zaprasza chórzystów z poszczególnych głosów na próby: poniedziałek-tenory, wtorek-alty. środa- basy, a we czwartek-soprany. Wszystkie próby o godz. 20.00.
  8. Dziękujemy P. Mariuszowi Kukli z Ujazdu za ofiarowany, kosztowny odkurzacz do czyszczenia świątyni, zaś P. Jerzemu Waligórze za użyczenie rusztowania na potrzeb prac przy elewacji plebani.

Dodaj komentarz