Spotkanie opłatkowe

 

Na dworze duży mróz, marzną ręce. Temperatura sięga -10ºC. Członkowie Grupy Apostolskiej z uśmiechem na twarzach przekraczają drzwi Kościoła. Tam modlimy się wspólnie przy Dzieciątku, które przyszło na ziemię po to, by świat zbawić. Próbujemy zrozumieć tę niezwykłą prawdę- Bóg stał się Człowiekiem. Jest wśród nas i czeka na przyjęcie Go do naszych serc. Po chwili refleksji i powrocie na plebanię nadeszła chwila łamania się opłatkiem. Nie zabrakło słów pełnych nadziei i otuchy na nadchodzące dni nowego roku. Gdy życzenia dobiegły końca usiedliśmy do stołu, by wspólnie, jak jedna wielka rodzina, spożyć kolację wigilijną. Zakończyliśmy ją gromkim, głośnym i radosnym śpiewem kolęd. Mimo późnej pory nikomu nie spieszyło się do domu. Każdemu udzieliła się wspaniała atmosfera. Niech ta radość i szczęście napełnia nas przez cały rok. Tego życzą członkowie Grupy Apostolskiej wszystkim parafianom.

 

Dodaj komentarz