Ogłoszenia parafialne – 14.02.2021 r.

  1. Dzisiejsza II-ga niedziela miesiąca lutego jest ostatnią przed Wielkim Postem. W naszej parafii uczestniczymy w tzw.40-godzinnym Nabożeństwie, czyli Adoracji Najśw. Sakramentu. Porządek Adoracji jest umoszczony w gablocie parafialnej. Zachęcamy do modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym, aby Mu dziękować za otrzymane łaski i prosić o dalsze. Róże Różańcowe prosimy o przewodniczenie modlitwie adoracyjnej.
  2. W najbliższą środę rozpoczynamy 40-dniowy czas Wlk. Postu, czas rozważania Męki Pana Jezusa w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz czas przygotowania się na Święta Wielkanocne. W Środę Popielcową msze św. związanie z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły dla osób o 18-60 roku życia. Ofiara złożona na tacę w tym dniu to jałmużna postna przeznaczona na cele charytatywne K-ła.
  3. Pierwsza Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00, natomiast tzw. Młodzieżowa Droga Krzyżowa o godz.19.00 (TRANSMISJA NA STRONIE PARAFIALNEJ). Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 14.30 (TRANSMISJA NA STRONIE PARAFIALNEJ), poprzedzone śpiewem Godzinek o Męce Pańskiej.
  4. Od najbliższej niedzieli rozpoczyna się w parafii Nowy Wiśnicz Katecheza Przedmałżeńska dla narzeczonych. Spotkanie wstępne o godz. 18.00 . Prosimy, aby młodzi zamierzający zawrzeć Sakrament Małżeństwa wykorzystali tę okazję. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii Nowy Wiśnicz.
  5. Spotkanie ministrantów kl. 3-6 w środę po Mszy wieczornej, natomiast z kl. 7- 8 w sobotę o godz. 9.00
  6. Sprzątanie kościoła: Kamiński Wiesław, Kukla Tadeusz, Kącki Marek, Tracz Henryk, Grabowski Janusz, Surma Stanisław,  Pytel Łukasz, Robak Mateusz, Kuska Celestyn, Kącki Grzegorz.

Dodaj komentarz