Ogłoszenia parafialne – 7.02.2021 r.

 

  1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele i przez transmisję internetową. W niedzielę transmitujemy Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu nie będzie Mszy św. o 14.00. Dziś I-sza niedziela lutego. Po każdej mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu. Za tydzień składka na cele inwestycyjne. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przekazywane przelewem bakowym na konto parafii.
  2. W najbliższy czwartek 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Papież Jan Paweł II w 1992 r. ten dzień ustanowił Światowym Dniem Chorych. Kościół modli się wtedy za wszystkich ludzi doświadczonych chorobą i cierpieniem. W przededniu tego Dnia, czyli w środę po Nowennie udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych tym, którzy zechcą i przyjdą lub zostaną podwiezieni przez bliskich z rodziny bądź sąsiadów.
  3. Najbliższa niedziela 14 lutego jest ostatnią przed Wlk. Postem. Tradycyjnie w tę niedzielę uczestniczymy w tzw.40-Godzinnym Nabożeństwie /Adoracja Najśw. Sakramentu/, w którym przepraszamy Boga za grzechy i prosimy o owocne przeżycie czasu Wlk. Postu. Po każdej mszy św. Adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą Róże Różańcowe z poszczególnych rejonów parafii.

Program Adoracji Najśw. Sakramentu  w niedzielę 14 lutego 2021 r:

godz. 8.00  – mieszkańcy Trzciany/wszystkie rejony/

godz. 10.00 – Młodzież (prowadzi KSM) oraz 10.30 (prowadzi LSO ministranci i lektorzy)

godz. 12.00 –  Łąkta Dolna (wszystkie rejony)

godz. 13.00 – Ujazd i Podujazd

godz. 14.30  – CARITAS  i  Akcja Katolicka

godz. 15.00  – Zakończenie Adoracji !!

Można w czasie Adoracji zachować też chwile tzw. ciszy modlitewnej na  indywidualną rozmowę z Bogiem.

  1. Środową Modlitwę Różańcową poprowadzą róże P. Ireny Banaś i P. Marii Matras.
  2. Dziękujemy za sobotnią troskę o czystość świątyni i prosimy kolejne rodziny: Adamus Jerzy, Burkowicz Artur, Stukus Andrzej, Stalmach Artur, Zwara Daniel, Burkowicz Józef ,Repetowski Arkadiusz, Knap Andrzej, Knap Jan i Kukla Mariusz.
  3. SPOTKANIE Zespołu Synodalnego w piątek o godz.17.00 na plebani.
  4. Spotkanie ministrantów w kościele: z klas 3-6 w środę o 16.45, a lektorów i ministrantów z klas 7-8 w sobotę o 9.00. Ministrantem miesiąca styczna został Rafał Stańdo uczeń kl.VII Szkoły Podst. w Trzcianie. Gratulujemy solidności w służeniu.

Dodaj komentarz