Ogłoszenia parafialne – 17.01.2021

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i przelewem bankowym na konto parafii. Zapraszamy do modlitwy w kosciele i w łączności z transmisją internetową. Dzisiejsza trzecia niedziela stycznia jest obchodzona w Kościele katolickim jako Dzień Judaizmu. Dziś też kończą się też zimowe ferie dla dzieci i młodzieży, które są przeżywane w nietypowej atmosferze panującej pandemii Covid -19 . Od jutra klasy od I-III wracają na tryb nauczenia stacjonarnego.
 2. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan tzw. Tydzień Ekumeniczny. Przedmiotem modlitwy będzie prośba, aby do pierwotnej jedności powrócili wszyscy wyznawcy Chrystusa, którzy w ciągu wieków podzielili się na różne odłamy.
 3. Kalendarz Kościoła katolickiego wspomina : jutro św. SEBASTIANA mecz., w czwartek św. AGNIESZKĘ męcz., a w niedzielę 24 stycznia św. FRANCISZKA SALEZEGO bpa. Genewy i Patrona dziennikarzy.
 4. Na prośbę CARITAS Chorwacji Przewodniczący Episkopatu Polski zgodził się, aby w najbliższą niedzielę 24 stycznia ofiarą do puszek wierni wsparli mieszkańców tego kraju doświadczonych niedawną  tragedią trzęsienia ziemi. O kwestę w naszej parafii prosimy wolontariuszy Caritas. 
 5. Dziękujemy za sobotnią troskę o czystość świątyni i prosimy kolejne rodziny: Bębenek Krzysztof, Gadzina Adam, Górka Paweł, Więcław Maria, Grabowski Jan, Mrugacz Marek, Waligóra Jan, Błasiński Zbigniew.
 6. Modlitwę różańcową przed środową Nowenną poprowadzą róże P. Jadwigi Krawczyk i P. Jadwigi Babral.
 7. Za tydzień, trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – będziemy przeżywać jako Niedzielę Słowa Bożego. To czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma Świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy w tę niedzielę w sposób szczególny z radością wysławiali Boga, który do nas mówi, ponieważ jest „dobry i łaskawy”. A będąc „dobry i łaskawy, wskazuje drogę grzesznikom, a pokornym pomaga czynić dobrze i
  uczy ubogich dróg swoich” – tak nas dzisiaj zapewnia psalmista. Spójrzmy zatem na nasze życie i postępowanie, wejrzyjmy głębiej w nasze sumienia wsłuchując się w te słowa Pisma świętego, które wyjątkowo mocno rozbrzmiewają w tych dniach w naszych duszach. Prośmy o przebaczenie win, abyśmy mogli do czystych serc przyjąć żyjącego Pana – Jednorodzonego syna, który przychodzi dzisiaj pod postacią tego Słowo, które Bóg do nas kieruje, i tego Chleba życia, którym nas karmi.   W naszym kościele 20 minut przed każdą Mszą św. młodzież będzie czytała wybrane fragmenty Pisma Świętego. Będzie to okazja do obcowania z mądrością tej Świętej Księgi. Na stronie internetowej Parafii będą dodane linki do wartościowych stron pomocnych w czytaniu Biblii.
 8. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny i prasa dla dzieci i młodzieży.
 9. Msze św. : od jutra rozpoczynają się msze św. gregoriańskie za sp. Jana Stańdo, którego pogrzeb odbył się w minioną sobotę.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Mszę św. w dzień urodzin czy wspomnienie swojego patrona. W nowym tygodniu niech wszystkim Bóg błogosławi!

Linki pomocne w czytaniu słowa Bożego:

Biblia Tysiąclecia: Biblia Tysiąclecia – Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (deon.pl)

Blog poświęcony różnym wydaniom Biblii i rozważania: https://www.verbumdei.com.pl/

Strona prowadzona przez Biblistę – ks. prof. dr. hab. Mariusza Rosika: http://www.mariuszrosik.pl/

Radiowo Internetowe Studium Biblijne: https://tarnow.gosc.pl/Studium-biblijne

Szkoła Formacji Duchowej: http://sfd.kuria.lublin.pl/

Strona ułatwiająca czytanie Biblii: http://twojabiblia.pl/

Treści biblijne i liturgiczne: http://wiara.pl/

Szkoła Biblijna w Gdańsku: http://www.szkolabiblijna.gda.pl/

Centrum Formacji Duchowej w Krakowie: https://www.cfd.sds.pl/

Rozważanie przez jezuitów słowa Bożego: https://gorka.jezuici.pl/category/czytelnia/

 

 

 

Dodaj komentarz