Ogłoszenia parafialne – 3.01.2021 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w Roku Pańskim 2021, dlatego po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Świętem Trzech Króli. Jest to Misyjny dzień Dziecka. Ofiary z tej uroczystości jak co roku przeznaczone są na misje. Tradycyjnie na każdej mszy św. poświęcimy wyroby ze złota, kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów imionami trzech Mędrców i Nowym Rokiem. Przed każdą Mszą świętą można zabrać zapakowane kadzidło i kredę z przedsionków kościoła, a po Mszach świętych złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby szkoleń młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia z naszej Parafii. To wyraz wdzięczności za ich zaangażowanie i dofinansowanie ich projektów. Bóg zapłać!
  3. Najbliższy czwartek to pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 15.00-16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  4. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziękować będziemy Bogu za sakrament chrztu, dzięki któremu zostaliśmy włączeni we wspólnotę Kościoła. To dzień wdzięczności wobec rodziców i chrzestnych. Z racji drugiej niedzieli miesiąca tego dnia będziemy zbierać składkę na cele inwestycyjne.
  5. Miło nam poinformować, że Ministrantem miesiąca grudnia został Rafał Stańdo, uczeń kl. 6 ze Szkoły w Trzcianie. Ze względu na dużą adwentową rywalizację doceniamy wysiłek Dominika Krzysztofiaka z kl. 5 z Trzciany, który zajął II miejsce i Piotra Błasińskiego z klasy 7, również z Trzciany, który zdobył III miejsce. Gratulujemy wyróżnionym i wszystkim ministrantom gorliwej posługi.
  6. Dziękujemy za sobotnią troskę o czystość świątyni, zapraszamy kolejne rodziny w poniedziałek na godz. 17.00: Piskorz Tomasz, Stawarz Dariusz, Stawarz Zygmunt, Domagała Irena, Grabowski Grzegorz, Łabęda Grzegorz, Satała Małgorzata, Łukasik Jan i Burkowicz Bożena. Podsumowując ofiary składane przy okazji sprzątania świątyni w minionym roku, dziękujemy za złożenie 12600 zł, z czego na środki czystości i dekorację kościoła wydano 12080 zł. Dziękujemy za odpowiedzialną postawę tym, którzy sumiennie poczuwali się do troski o dom Boży. Na przestrzeni całego minionego roku tylko 3 razy zdarzyło się, że grupa sprzątająca była w komplecie.
  7. Odpowiadając na zapytania Parafian, informujemy, że istnieje możliwość indywidualnej kolędy do 2. lutego po zaproszeniu kapłana przez rodzinę i wcześniejszym uzgodnieniu terminu w zakrystii lub telefonicznie.

Dodaj komentarz