Ogłoszenia parafialne – 1.01.2021 r.

Ur. Bożej Rodzicielki – Nowy Rok

  1. W Imię Boże rozpoczęliśmy Nowy Rok Pański 2021. Rozpoczynamy Nowy Rok pod czułą opieką Bożej Rodzicielki, patronki dnia dzisiejszego. Za jej przyczyną modlimy się o pokój na całym świecie przeżywając Światowy Dzień Pokoju ustanowiony przez św. Papieża Pawła VI. Dziś przypada także pierwszy piątek miesiąca, pamiętajmy o Komunii Św. wynagradzającej. Msze św. w porządku niedzielnym z Mszą św. o godz. 14.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje dziś (1.01) wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Jutro pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o 6.30.
  3. Najbliższa niedziela będzie adoracyjna z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  4. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni o prosimy kolejne osoby: Babral Maciej, Wilczek Jerzy, Mierzwa Maciej, Zelek Piotr, Matuszewski Piotr, Matuszewski Konrad, Piórecki Wiesław, Kącki Tadeusz, Dębosz Adam, Wolak Jan, Babral Bogdan.
  5. Wczoraj na zakończenie Starego Roku zostały przedstawione dane statystyczne z życia naszej parafii. Dziś podam te najważniejsze. Parafia liczy ok. 2234 wiernych. Sakrament chrztu przyjęło 31 dzieci; 16 dziewczynek i 15 chłopców (z Trzciany 12 dzieci, z Łąkty D. 7, z Ujazdu 9, troje z rodzin mieszkających na emigracji). Sakrament małżeństwa przyjęło 9 par (o 6 mniej niż w roku 2019), a 12 osób zawarło związek małżeński w innej parafii. Rozdaliśmy 52 tyś Komunii św., co daje 23 krotne przyjęcie Komunii św. przez 1 Parafianina w ciągu roku, patrząc statystycznie. Do domu Ojca przeszło 27 osób w tym ks. Jaromir, ks. Kan Władysław i ks. Kan. Dionizy (z Trzciany 12 zmarłych, z Łąkty D. 7, a z Ujazdu 3, z poza parafii 2 pogrzeby). Przy tej okazji jeszcze raz dziękuje Wam Parafianom, sponsorom i ofiarodawcom, którzy swoją pracą, ofiarą na tacę czy konto parafialne wspieracie działalność gospodarczą, duszpasterską i charytatywną naszej parafii.
  6. Od dziś rozpoczynają się Msze gregoriańskie za Ś.P. Genowefę Piskorz z Mszy św. pogrzebowych.
  7. *************************************
  8. Na Nowy Rok Pański 2021 życzymy wszystkim, aby dar czasu ofiarowany nam przez Ojca, wypełniony został dobrocią, wzajemną ludzką życzliwością, miłością Boga i bliźniego. Niech Boża Rodzicielka u Księcia Pokoju narodzonego w betlejemskim żłóbku uprasza Wam pokój serca, pokój w rodzinach i miejscach Waszej pracy. Niech Jezus błogosławi wszystkim Waszym szlachetnym planom i zamiarom. Niech darzy Was swym błogosławieństwem i zdrowiem na wszystkich ścieżkach Roku Pańskiego 2021 Roku. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz