Ogłoszenia parafialne – 27.12.2020 – Niedziela Świętej Rodziny

1.Dzisiejsza ostatnia niedziela Roku Pańskiego 2020 jest poświęcona św. Rodzinie Jezusa, Maryi i Józefa. Otaczamy modlitwą wszystkie nasze rodziny, w których żyjemy i prosimy, aby były przepełnione miłością Boga, jednością, zgodą i napełnione Bożym  pokojem na wzór świętej Rodziny z Nazaret.

  • Odnawiamy też przyrzeczenia małżeńskie .
  • Przeżywamy tzw. oktawę Świąt Bożego Narodzenia .

2.Jutro w kalendarzu Kościoła Katolickiego wspominamy św. Młodzianków, którzy z rozkazu króla Heroda ponieśli śmierć męczeńską w Betlejem.

3.Czwartek to ostatni dzień Roku Pańskiego 2020. Wspominamy św. Sylwestra papieża i za jego pośrednictwem dziękujemy Bogu za łaski kończącego się  roku oraz  przepraszamy za nasze zaniedbania i popełnione grzechy. Uczynimy to na Mszy św. i na tradycyjnym nabożeństwie dziękczynnym na zakończenie roku  o godz.15.00  .

Po tym nabożeństwie będzie też comiesięczna Zmiana Tajemnic.

– W tym tygodniu przypada też I piątek i I sobota stycznia.

4.W piątek przypada Uroczystość św. Bożej Rodzicielki i z Nią, rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2021. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w porządku niedzielnym z Mszą św. o 14.00

5.Wyrażamy bardzo serdeczną wdzięczność Kolędnikom Misyjnym za udział w akcji pomocy misjonarzom, a także ich rodzicom za przyzwolenie, aby dzieci mogły wczoraj wystąpić w krótkiej inscenizacji misyjnej w kościele. Pani Jolancie Bębenek dziękujemy za przygotowanie grup kolędniczych. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli dar serca na projekty realizowane w dalekich krajach misyjnych. Można je wpłacać jeszcze na konto parafii z dopiskiem “kolęda misyjna”.

Dziękujemy wszystkim, którzy składają  ofiary kolędowe, wzięli udział w mszach św.  w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów Parafii, dziękujemy za wspólną modlitwę zarówno w kościele, tym, którzy uczestniczyli w niej także on-line. Ofiary można składać również przez konto parafii z dopiskiem “Seminarium”.

Wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem ministrantów, lektorów i ceremoniarzy, którzy swoją postawą przy ołtarzu ubogacili świąteczną liturgię, słowa uznania należą się też solistkom, które pod opieką Pana Stanisława wykonywały utwory.

6.Sprzątanie kościoła w Sylwestra /czwartek o godz. 8.00 /:

Burda Krzysztof, Sarota Jarosław, Legieć Józef , Jachymczak Władysław, Fasuga Marek, Kuśnierz Andrzej, Wołowiec Stanisław, Król Krzysztof , Król Roman i Babral Tomasz.

Dodaj komentarz