Ogłoszenia parafialne – 25.12.2020 r.

1.Obchodzimy jedno z największych i zarazem najbardziej radosnych świąt  chrześcijańskich – Narodziny Zbawiciela Świata, przyjście Boga do człowieka. Niech ta świąteczna radość, pomimo pandemii, przenika nasze spotkania przy świątecznym stole w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.

2.Jutro drugi dzień Świat Bożego Narodzenia, wspomnienie św. Szczepana pierwszego męczennika Kościoła. Ze względu na pandemię msze św. będą w porządku  niedzielnym, z Mszą św. o 14.00 i 15.00. Na  każdej Mszy św. poświęcamy owies. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na KUL, który w czasach komunizmu odegrał wielką rolę w promowaniu wartości religijnych i patriotycznych. Tradycyjnie w drugi dzień świąt posyłaliśmy kolędników  misyjnych do Waszych domów, którzy dzięki Waszej życzliwości wspierali wspierali realizację projektów (budowa studni, szkół, szpitali itp.). W tym roku, ze względu na pandemię, to misyjne kolędowanie odbędzie się jutro, po każdej Mszy św. Ofiary będą zbierane przez kolędników do puszek po mszy św. Już dziś w imieniu potrzebujących z krajów misyjnych i misjonarzy dziękujemy za zrozumienie i Waszą solidarność.

3.Najbliższa niedziela, ostatnia w roku 2020, jest Niedzielą Św. Rodziny z Nazaretu. Będziemy modlić się o świętość naszych rodzin, o pokój, miłość i zgodę oraz wszelką pomyślność.

-Od dziś rozpoczynają się tzw. Msze św. „kolędowe” za mieszkańców poszczególnych rejonów Parafii; o zdrowie, błogosławieństwo Boże i zachowanie miejsc pracy. Pamiętać będziemy również o rodzinach i Rodakach na emigracji.  Po każdej mszy św. poświęcimy przyniesioną przez Was wodę, którą zabierzcie do domów.

4.W ten piękny dzień wyrażamy wdzięczność pod adresem wszystkich, którzy na różny sposób włączyli się w przygotowania do chrześcijańskiego przeżycia tych świąt. Dziękujemy sponsorom świątecznej akcji Caritas, m. in. Państwu Marcie i Romanowi Dziedzic, Bogusławie i Romanowi Nędza-Sikoniowski, Stanisławie i Adamowi Stańdo za przekazane produkty do świątecznych paczek dla potrzebujących. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli Caritas przez zakup świec wigilijnych, złożyli ofiary do skarbony i na konto Parafii oraz produkty do kosza w sklepie Delikatesy Centrum. Wolontariuszom z Caritasu dziękujemy zaś za przygotowanie paczek i życzeń, a młodzieży z KSM-u za dostarczenie życzeń do domów seniorów. Przy tej okazji dziękujemy za życzliwość wobec nas kapłanów i wszelkie produkty dostarczane na plebanię, nie tylko z okazji świąt. Słowa wdzięczności i uznania kierujemy pod adresem Panów: Józefa Stańdo, Rafała Króla, Józefa Pijanowskiego i Mirosława Babicza oraz młodzieży, za sprawne i estetyczne przygotowanie szopki i wystroju kościoła,  a także Panu Stanisławowi, naszemu Organiście za koordynację wszystkich prac dekoratorskich i porządkowych. Panu Antoniemu Błasińskiemu za konserwację i poprawę  zewnętrznego oświetlenia kościoła. Za ofiarowane dla Parafii choinki dziękujemy Panu Zygmuntowi Stawarzowi oraz Urzędowi Gminy w Trzcianie.

5.Dziękując za wszystkie życzenia kierowane do nas, kapłanów pragniemy je odwzajemnić i Wam wszystkim życzyć:

 imieniu duszpasterzy naszej Parafii – życzę, aby spotkanie z Nowonarodzonym Zbawicielem Świata, który przychodzi do człowieka z bogactwem swoich darów; pokoju, miłości i nowego życia – będzie dla Was źródłem prawdziwej, świątecznej radości i szczęścia. Niech Jego błogosławieństwo i opieka towarzyszą Wam w codziennym życiu. Niech ciepło Jego miłości przemienia Wasze życie i czyni je bardziej pięknym, aby w Waszych rodzinach i wspólnotach więcej było ludzkiej życzliwości, dobroci i serdeczności. Nadto, niech Boże Dziecię obdarza każdego z Was, w tym trudnym czasie, tak bardzo upragnionym i oczekiwaniem darem dobrego zdrowia.

Niech w tym Bóg nam Błogosławi!

Wigilia Bożego Narodzenia – Msze święte zwane Pasterką o godz. 22.30 i 24.00

Boże Narodzenie 25.12, Św. Szczepana 26.12 i Niedziela Świętej Rodziny – Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 14.00, 15.00

****************************************************************************

Msze święte kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów Parafii o zdrowie, błogosławieństwo Boże i zachowanie miejsc pracy

(prosimy przynieść wodę do poświęcenia)

Boże Narodzenie – 25.12

7.00 – Łąkta D. (Zadziele, Poddziele)

11.00 – Łąkta D. (Domy koło Drogi)

14.00 – Łąkta D. (Półrolki, Działy)

Św. Szczepana – 26.12

7.00 – Pod Ujazd, Pasternik, Zarzecze

9.00 – Trzciana (Zyznówka)

11.00 – Trzciana ( Srokówka Dół i Góra)

14.00 – Trzciana (Libichowa)

15.00 – Trzciana (Glinik)

Niedziela Świętej Rodziny – 27.12

7.00 – Trzciana (Rynek, działki)

9.00 – Trzciana (Zalesie)

11.00 – Ujazd

14.00 – Msza św. w intencji parafian pracujących za granicą oraz rodzin na emigracji

Podnieś rękę Boże Dziecię błogosław Ojczyznę miłą!

 

Dodaj komentarz