Ogłoszenia parafialne – 22.11.2020

  1. Zapraszamy do modlitwy w świątyni z zachowaniem zasad sanitarnych. Niedzielne msze św. transmitowane o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00, a w tygodniu z różańcem za zmarłych w poniedziałek, środę o piątek od 15.30. Dzisiejsza Urocz. Chrystusa Króla Wszechświata kończy w Kościele Rok Liturgiczny i jest Patronalnym Świętem Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękujemy wszystkim, którzy działają na rzecz dobra parafii, angażując się w ramach AK, KSMu i posługują przy ołtarzu jako lektorzy i ministranci. Po raz kolejny dziękujemy lektorom starszym, którzy pomimo wieku, pracy i studiów, wciąż chętnie pomagają w liturgii i dają świadectwo swojej wiary. Dziś przypada wspomnienie św. Cecylii męcz. Patronki Śpiewu Kościelnego, chórów oraz organistów. Dziękujemy za ofiary składane na cele parafialne na tacę i na konto parafii.
  2. Już w najbliższą niedzielę 29.11. rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Syna Bożego – Boże Narodzenie. Adwent to początek nowego Roku Liturgicznego. Pierwsze nabożeństwo RORATNIE w najbliższą niedzielę o godz. 7.00. Prosimy, aby dzieci w domach przygotowały już adwentowe lampiony.
  3. Sprzątanie kościoła: Kociołek Dariusz, Stajno Ryszard, Joniec Józef, Krawczyk Józef , Piech Kazimierz, Józef Nowak, Mróz Józef ,Kukla Monika, Kukla Krzysztof i Włodarczyk Robert .
  4. Kalendarz Kościoła Katolickiego wspomina w środę św. Katarzynę Aleksandryjską, męcz. Patronkę kolejarzy.
  5. Najbliższa środa to ostatnia w tym miesiącu. Tradycyjnie ma miejsce Zmiana Tajemnic Różańca św.. Po Nowennie będzie Zmiana choć w nieco ograniczonym osobowym gronie. Zapraszamy.
  6. Prosimy, aby osoby z sąsiedztwa, krewni bądź bliscy wskazali ze swojego rejonu osoby starsze/seniorów/ lub chore, które wymagają wsparcia lub jakiejś pomocy. Zgłoszenia prosimy składać do przyszłej niedzieli (29.11. br) u Pań z Caritasu lub w Kancelarii Parafialnej. Prośbę o pomoc mogą składać też sami potrzebujący. Wskazane by było też przy zgłoszeniu określić, jaki rodzaj pomocy potrzebuje dana osoba.
  7. Polecamy lekturę najnowszego nr Małego Gościa dla dzieci oraz Gościa Niedzielnego dla dorosłych.
  8. Od dziś rozpoczynają się msze św. gregoriańskie za śp. Stanisławę Stawarz. Inne msze św. celebrowane w naszej świątyni są dostępne w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.
  9. Ks. Bp Ordynariusz zaprasza Młodzież do udziału w kolejnym już 15. Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży „Synaj”, które ze względu na pandemię odbędzie się w przestrzeni on-line: 27 listopada w ramach spotkania formacyjnego młodzieżowych grup parafialnych oraz 28 listopada od godz. 19.30 poprzez transmisję wydarzenia z tarnowskiej katedry.
  10. W sobotę 21.11. br. zmarł śp. Marek Kącki lat 56 z Pachówki.

 

Dodaj komentarz