Ogłoszenia parafialne – 15.11.2020 r.

  1. Zapraszamy do modlitwy w świątyni z zachowaniem zasad sanitarnych. Niedzielne msze św. transmitowane o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00, a w tygodniu z różańcem w poniedziałek, środę o piątek od 15.30. Dzisiejsza III-cia niedziela listopada to Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W Sanktuarium bł. Karoliny Kózka w Zabawie k/Dąbrowy Tarnowskiej  główne uroczystości przy znajdującym się tam symbolicznym Pomniku Ofiar. Dziś także  Światowy Dzień  Ubogich. Dziękujemy za Wasze ofiary składane na tace i przekazywane przelewem bankowym na konto parafii.
  2. W przyszłą niedzielę 22.XI, ostatnią niedzielę roku liturgicznego -Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza, czyli lektorów i ministrantów.
  3. Kalendarz Kościoła Katolickiego wspomina w środę 18.XI bł. Karolinę Kózka, męcz, a w piątek 20.XI św. Rafała Kalinowskiego- Zakonnika.
  4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszamy kolejne rodziny: Kukla Stanisław, Burkowicz Tomasz, Wrona Paweł, Kukla Daniel, Mucha Tadeusz, Kukla Wiesław, Mucha Mateusz, Stawarz Paweł, Dudziak Jarosław, Kolanko Eamanuel.
  5. W trybie mieszanym odbyło się w piątek kolejne spotkanie członków Zespołu Synodalnego. Dziękuję za obecność.
  6. W sobotę odbyło się też spotkanie Rady  Parafialnej – tzw. sekcja Ekonomiczna. Omawiano aktualne  sprawy związanie z funkcjonowaniem parafii w czasie pandemii. Zaakceptowano m. in., że zaniedbane groby, którymi się  już nikt od lat nie opiekuje, pozbawione tabliczek będą od 1 stycznia 2021r zagospodarowywane tzn. staną się nowym miejscem pochówku. Zatem do 1.01.2021r rodziny, albo osoby, które roszczą sobie  prawo do posiadania tego  miejsca /grobu/, powinny zgłosić się w kancelarii parafialnej celem ustalenia prawnego statusu tego miejsca i uregulowania innych formalności cmentarnych.
  7. Dziękujemy P. Józefowi Pijanowskiemu za wykonane w sobotę prace z własną koparką przy kanalizacji obok budynku nowej plebani. Także firmie P. Jana Dziedzica z Łąkty dziękujemy, że pomimo soboty oddelegował swoich pracowników do wykonania bardzo ważnych prac związanych z odwodnieniem. Pewnemu zacnemu sponsorowi z Trzciany dziękuję za zakup płytek na balkony w nowej plebani.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Msze św.-gregorianki za śp. Józefa Anielskiego i śp. Józefa Kukla od dziś poza parafią .
  10. Różaniec i Wypominki Miesięczne o 15.30 w pon., środę i piątek.

Dodaj komentarz