Ogłoszenia parafialne – XXII niedziela zwykła – 8.11.2020

  1. Msze święte transmitowane w naszym kościele w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00, a w dni poniedziałek, środę i piątek o 16.00.
  2. Dzisiejsza druga niedziela listopada jest od 11 lat Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się za naszych braci, którzy w wielu krajach świata cierpią z powodu wyznawanej wiary. Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca modlimy się też za wszystkich dobroczyńców naszej parafii, za tych którzy troszczyli się kiedyś i dzisiaj o jej duchowe i materialne dobro i piękno. Dziękujemy za złożone w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny ofiary na utrzymanie cmentarza, a właścicielom Firmy MtBram z Łąkty za gratisowe  wykonanie żaluzji do budynku nowej plebani. Dziękujemy także za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  3. W najbliższą środę 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości – 102  rocznica odzyskania niepodległości. Dziękować będziemy Bogu za dar odzyskanej wolności na Mszy św. o godz. 9.00 i prosić Go o zgodę i miłość wśród wszystkich Polaków, by budowali szczęśliwą przyszłość  Ojczyzny na fundamencie chrześcijańskich wartości, na wzajemnej miłości i zgodzie.  Będziemy też wspominali bohaterów Ojczyzny, którzy złożyli dar swojego życia w obronie wolności. -Delegacja Urzędu Gminy Trzciana złoży wieniec przy pomniku ofiar I wojny światowej.  Najbliższa niedziela 15 listopada to Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Światowy Dzień Ubogich.
  4. Kalendarz Kościoła Katolickiego wspomina: we wtorek św. Leona Wielkiego, Papieża, w środę św. Marcina, biskupa Tours, a we czwartek św. Jozafata, bpa i męczennika.
  5. Pan Wójt przypomina rolnikom o trwającym do 30 listopada Powszechnym Spisie Rolnym. Jak przekazać informacje dotyczące danych – szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej. Sołtysi wsi Trzciana i Łąkta informują o możliwości  dokonania wpłaty raty podatku rolnego. Informacje także w gablocie.
  6. W związku z nowymi wytycznymi rządu, które dotyczą obostrzeń sanitarnych, serdecznie prosimy o ich przestrzeganie dla naszego dobra, zarówno w kościele, jak i na zewnątrz świątyni. Wewnątrz światyni mogą przebywać jednocześnie 33 osoby. Na stronie parafii jest umieszczony apel Wojewody Małopolskiego – o pomoc w organizacji szpitali dla chorych.
  7. Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła i prosimy kolejne rodziny: Dumieński Dariusz, Kukla Tadeusz, Kłósek Mariusz, Dyrla Franciszek, Kukla Zbigniew, Kukla Henryk, Węglarz Jarosław, Kukla Wojciech, Wojcieszak Sajak Lucyna, Łącki Paweł, Grabowski Łukasz
  8. Prasa katolicka- Gość Niedzielny z artykułem o młodzieży z naszej Parafii
  9. Msze św. /gregoriańskie/ za śp. Barbara Gadzina od 9.11. br. Informujemy, że w sobotę w Stradunach na Warmi zmarł nasz rodak pochodzący z Zyznówki O. Józef Kącki – kapłan w Zgromadzeniu Kanoników Regularnych, a marcu skończył 100 lat. W sobotę zmarł także Józef Kukla, lat 88 z Łąkty – Półrolki. Pogrzeb w poniedziałek o 11.00.
  10. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, szczęść Boże!

Dodaj komentarz