XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020 r.

1. Dzisiejsza III-cia niedziela października jest Niedzielą Misyjną , która w Kościele katolickim rozpoczyna Tydzień Misyjny . Na różańcu będziemy modlić się za misjonarzy pracujących w dalekich krajach misyjnych.
-Dziś wspominamy też św. Łukasza Ewang., patrona pracowników Służby Zdrowia. W tym trudnym okresie pandemii będziemy Bogu polecać ich trudną pracę w modlitwie różańcowej o godz. 15.00 .

2. W najbliższą niedzielę 25 .X. obchodzić będziemy kolejną Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła Parafialnego. Modlitwą wdzięczności otoczymy wszystkich budowniczych,dobrodziejów naszej świątyni . Ofiary złożone na tacę z tej niedzieli przeznaczone będą ,jak co roku , na budowane w diecezji nowe świątynie .

3. W związku z wzrastającą liczbą zachorowań na koronawirusa od wczoraj obowiązuje limit dla uczestników niedzielnej Eucharystii. Aby umożliwić uczestnictwo dla większej liczby wiernych,wprowadzamy od dziś ponownie jeszcze dodatkową Mszę św. o godz. 14.00

4. Dziękujemy P. Mirosławowi Kukla z Łąkty Dln. za ufundowanie kamery i innych potrzebnych sprzętów oraz za pokrycie kosztów instalacji internetowej do transmisji nabożeństw z naszej świątyni.
-Właścicielowi Firmy HYDROSPRZĘT z Łąkty dziękujemy za kosztowną renowację kontenera z cmentarza,który został niedawno zniszczony przez pożar składowanych tam śmieci .
Firmie BESTCONECT dziękujemy z kolei za bezpłatne dostarczenie światłowodowego internetu dla naszej Parafii, który umożliwi w dobrej jakości transmisję Mszy św. z naszego kościoła.
– Dziś i w kolejne niedziele objęte dyspensą ks. biskupa transmitować będziemy Mszę św. o godz. 11.00 .

5. W związku ze zbliżającą się Urocz. Wszystkich Świętych prosimy wcześniej korzystać z Sakra. Pokuty,bowiem na pewno nie będzie możliwości organizowania tzw. Spowiedzi parafialnej . Codziennie przed Różańcem od godz. 17.30 będziemy dyżurować w konfesjonale,a przed godz. 18.00 udzielać będziemy Komunii św. tym,którzy się wyspowiadają. Korzystajmy zatem wcześniej ze spowiedzi św., aby uniknąć pośpiechu przed 1 listopada.

6. Sprzątanie kościoła: Dziedzic Czesław, Dziedzic Tomasz, Stawarz Stanisław , Stawarz Marcin , Adamczyk Robert, Zdebski Mirosław .Krzysztofiak Paweł, Judka Roman, Grabowski Andrzej .

7. Różaniec przed środową Nowenną poprowadzą róże P. Marii Król i Zofii Rosiek.

8. W kalendarzu Kościoła Katol. wspominamy m. innymi : we wtorek św. JANA KANTEGO , Patrona Szkoły Podst. w Trzcianie, a w środę św. JANA PAWŁA II, Patrona Wadowic.

9. Polecamy najnowszą prasę katolicką; Gość Niedzielny i miesięcznik dla rodzin Miłujcie się…

10. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

Dodaj komentarz