XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2020 r.

1. Dzisiejsza II-ga niedziela października obchodzona jest w Polsce jako XX Niedziela Papieska. Dar złożony do puszek przy świątyniach jest przeznaczony na Fundację Nowego Tysiąclecia-na pomoc zdolnej młodzieży z biednych i ubogich rodzin.
– Modlitwa różańcowa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II dziś o godz. 15.00. Zapraszamy…

2. W środę Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Naszym zmarłym i żyjącym nauczycielom i pedagogom za trud wychowania i kształtowania umysłów wyrazimy wdzięczność na Różańcu . Serdecznie zapraszamy…..

3. Najbliższa niedziela 18 .10 to Światowy Dzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczane na cele misyjne K-ła. W tym dniu wspominamy też św. Łukasza Ewangelistę, Patrona Pracowników Służby Zdrowia. W trudnym czasie pandemii będziemy prosić dla nich o siłę ducha w walce z koronawirusem.

4. Sprzątanie kościoła: Wrona Ryszard, Kłósek Andrzej, Kłósek Grzegorz,Winter Jacek, Kukla Stanisław, Tworzydło Damian, Kowalczyk Paweł, Kukla Kazimierz , Burdelski Jan .

5. Modlitwę różańcową przed środową Nowenną poprowadzą róże P. Anny Tracz i Genowefy Stańdo . Natomiast w piątek Różaniec poprowadzi Paraf. Oddział Akcji Katolickiej .

6. Ze względów epidemiologicznych odwołana została pielgrzymka młodzieży organizowana do grobu bł. Karoliny męczennicy.
– W najbliższy piątek o godz.20.00 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy naszej parafii organizuje czuwanie ze św. Janem Pawłem II o godz. 20.00 z okazji kolejnej rocznicy Jego wyboru.

7. Od wtorku na cmentarzu będzie koszona trawa . Wichura w ub. tygodniu potłukła i porozrzucała szklane znicze obok grobów.. Bardzo prosimy, aby je zebrać do kontenera i w ten sposób ułatwić koszenie trawy .

8. Kalendarz katolicki wspomina: we czw. św. Teresę od Jezusa, zakon. w piątek św. Jadwigę Śląską ,patronkę budownictwa kościelnego, a w sob. św. Ignacego bpa Antiochii , męcz.

9. Polecamy najnowszą prasę katol.-Gość Niedzielny z dodatkami..

10. Msze św.: od jutra poza parafią msze gregoriańskie za śp. Wandę Halota ..

11. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

Dodaj komentarz