XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020 r.

1. Dzisiejsza III-cia niedziela września obchodzona jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. K-ł zwraca uwagę, aby wierni mądrze i odpowiedzialnie korzystali z tych środków społecznego przekazu ,szczególnie dotyczy to młodego pokolenia wychowanego na komputerze, komórce, internecie, Facebooku. Jest to też dobry moment by zapytać: Czy i jak często nabywamy i czytamy prasę katolicką ?

2. Dziękujemy w imieniu Papieża Franciszka za złożone dziś ofiary do puszek na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej, którzy jako mniejszość religijna są w trudnej sytuacji ekonomicznej i politycznej.

3. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią wracają do pracy komisje V Synodu Diecezjalnego, także te w parafiach. SPOTKANIE Paraf. Zespołu Synodalnego w piątek po Mszy św. wieczornej,czyli o 18.30 na plebani. Zapraszamy!

4. Autokarowa Pielgrzymka do Sanktuarium M. Bożej w Kałkowie, na Święty Krzyż i do innych miejsc w Górach Świętokrzyskich , organizowana przez Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, wyruszy z parkingu kościelnego w sobotę 26.09. o godz. 6.30. Zapisy……..

5. Autokarowa Pielgrzymka do Sanktuarium M. Bożej w Kałkowie, na Święty Krzyż i do innych miejsc w Górach Świętokrzyskich, organizowana przez Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, wyruszy z parkingu kościelnego w sobotę 26.09. o godz. 6.30. Zapisy……..

6. Modlitwę różańcową przed środową Nowenną poprowadzą róże P. Tomasza Babrala i Wiesława Kukli.

7. Aby utrzymać estetykę wzgórza Dobrego Pasterza, swoistą wizytówkę naszej parafii, dwa razy do roku plewimy go własnymi siłami. Już to zrobiliśmy w maju raz, a teraz chcemy to uczynić po raz drugi. Bardzo serdecznie zatem prosimy o pomoc, tym razem w najbliższy poniedziałek 21.09. mieszkańców Łąkty od P. Pająk do P.Józefa Nowak na godz. 18.00. Jeśli będzie nas stosowna liczba,to za 1,5 godziny wzgórze będzie wyplewione… Zapraszamy …

8. Próba scholi w piątek o godz. 17.00

9. Są jeszcze do nabycia Kalendarze Rolnicze na 2021 r w miejscu gdzie znajduje się prasa katolicka

10. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego …

11. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

Dodaj komentarz