XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.09.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2020 r.

1. Dzisiejsza II-ga niedziela września rozpoczyna w Kościele Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Modlimy się za dzieci i młodzież oraz za wychowawców i za cały proces kształtowania umysłów i serc, aby był oparty na fundamencie Bożych zasad i wartości.

2.Jutro 14 września K-ł obchodzi Święto Podwyższenia Krzyża Św. To pamiątka odnalezienia relikwii Krzyża św. przez cesarzową św. Helenę w Jerozolimie. Jak co roku w tym dniu odprawimy Drogę Krzyżową, która poprowadzi Paraf. Oddział CARITAS o godz. 18.00. Zapraszamy…
– We wtorek 15.09 wspomnienie M. Bożej Bolesnej. W Sanktuarium w Limanowej Tygodniowy Odpust Maryjny.

3. W piątek 18.09 przypada wspomnienie św. STANISŁAWA KOSTKI Patrona Polskiej Młodzieży.
– W sobotę wspomnienie św. Januarego męcz., patrona Neapolu.

4. Najbliższa niedziela 20 września to Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za pracujących w mediach, twórców programów w tv, radiu, internecie itp.
Także w najbliższą niedzielę 20.09. na prośbę Papieża Franciszka przy kościołach będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc Ziemi Świętej. Ta pomoc będzie dla tamtejszych chrześcijan, którzy z powodu pandemii znaleźli się w ciężkiej sytuacji. Pomoc ta była zawsze świadczona podczas Adoracji Krzyża św. w Wlk.Piątek. Pandemia uniemożliwiła zbiórkę tego daru w Wlk. Piątek. …

5. Sprzątanie kościoła: Szczur Janusz, Rzepecki Jacek, Matras Piotr, Dyrdał Wiesław , Tracz Stanisław, Dyrdał Genowefa, Gierek Jan, Banaś Władysław, Kaczmarczyk Stanisław, Skowronek Marcin .

6.Modlitwę różańcową przed środową Nowenną poprowadzą Różę P. Jadwigi Babral i P. Jadwigi Krawczyk.

7. Zostały zainstalowane nowe głośniki na zewnątrz świątyni, aby ci którzy z dziećmi lub z powodów zdrowotnych uczestniczą na zewnątrz, mogli słyszeć treści przekazywane podczas Eucharystii.
Dziękujemy właścicielom Firm Hydrosprzęt i Hydrotrans z Łąkty za sponsoring, dar i instalację.

8. Przy głównym wejściu do kościoła została umieszczona tablica z historią powstania wież. Dziękujemy za graficzne opracowanie Pani Patrycji Hernat z Kamionnej, za montaż ramy P. St. Pawlińskiemu i pewnej jeszcze osobie za inicjatywę wykonania tej tablicy.

9. Otrzymaliśmy Kalendarze Rolnicze na 2021 r w cenie 23 zł. Można je nabywać w zakrystii bądź w miejscu prasy katolickiej.

10. Akcja Katolicka przy naszej parafii organizuje jednodniową, autokarową Pielgrzymkę do Sanktuarium M. Bożej Pani Świętokrzyskiej w Kałkowie oraz na Święty Krzyż koło Kielc w Górach Świętokrzyskich w ostatnią sobotę września czyli 26.09.
Koszt wyjazdu wynosi 45 zł. Wyjazd ok. godz. 6.30 rano.
Zapisy chętnych przyjmowane będą w zakrystii.

11. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny…

12. KSM – w piątek o 19.30, zapraszamy młodzież o 8ej klasy wzywż. Zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę o 9.00 a lektorów o 10.00 w sali na plebanii.

13. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

Dodaj komentarz