XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.09.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.09.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest I-szą miesiąca września. Jest także od wielu lat ogólnopolskim dniem wdzięczności za tegoroczne zbiory. Na Jasnej Górze odbywa się bowiem Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników z całej Polski – Narodowe Dożynki. Przez wstawiennictwo Maryi dziękujemy Bogu za szczęśliwe żniwa, dar chleba i inne łaski.
– W naszej parafii Gminne Dożynki na Mszy św. o godz. 11.00 z udziałem przedstawicieli wszystkich wiosek.

2. We wtorek 8 września obchodzimy Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwaną Świętem Matki Bożej Siewnej, głównej Patronki naszej diecezji. Po Mszy porannej tradycyjnie poświęcimy ziarno na zasiew.

3. Ks. Katecheta Krzysztof zaprasza na Spotkanie KSM młodzież od kl. VIII wzwyż. Rodziców serdecznie prosimy, aby zachęcili swoje dzieci do udziału w tej wspólnocie młodzieżowej działającej przy parafii. Spotkanie w sali na plebani w piątek o godz. 19.30.
– SPOTKANIE wszystkich ministrantów w sobotę o godz. 9.30
– Pół godziny wcześniej, czyli o godz. 9.00 SPOTKANIE dla chłopców od kl.IV wzwyż, którzy pragną zostać ministrantami. Bardzo serdeczna prośba też do rodziców, aby dali przyzwolenie
dla swoich chłopców do pełnienia tej zaszczytnej funkcji przy ołtarzu Jezusa.

4. W najbliższą środę po Nowennie SPOTKANIE Paraf.Oddziału CARITAS na plebani.

5. Zakończyła się Peregrynacja Relikwii św. Jana Pawła II w parafiach, w których istnieją Oddziały Akcji Katolickiej. W środę na Nowennie przedstawiciele naszej Akcji Katolickiej odmówią specjalne modlitwy związane z zakończeniem tej Peregrynacji w diecezji.

6. Sprzątanie kościoła: Szaraj Maria, Szaraj Wiesław, Polek Kazimierz, Gaworczyk Dariusz, Piskorz Stanisław, Dyrdał Andrzej, Jarosz Stanisław, Piskorz Józef , Wrona Henryk i Ferenc Bronisław.

7. Modlitwę różańcową przed środową Nowenną poprowadzą Róże P. Ireny Ferenc i P. Haliny Mech.

8. Dziękuję właścicielowi Firmy Hydrotrans za naprawę mechanizmu przy dzwonach i inne prace techniczne.

9. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego…

10. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

11. Od jutra będą odprawiane 20 mszy św. za śp. Jana Kądziela ..

Dodaj komentarz