WNIEBOWZIĘCIE N.M.P – 15.08.2020 r.

– WNIEBOWZIĘCIE N.M.PANNY – 15.08.2020 r.

1. Dziś Kościół oddaje cześć Matce Bożej w tajemnicy Wniebowzięcia. Tradycyjnie po każdej Mszy św. błogosławimy zioła, kwiaty i kłosy zbóż i dziękujemy przez pośrednictwo Maryi za tegoroczne zbiory i opiekę nad naszym dobytkiem.
– Ze względu na tragiczną śmierć ks. Katechety Jaromira poświęcenie dożynkowych wieńców planowane na godz. 10.00 zostaje przesunięte na inną niedzielę września.

2. Uroczystość dzisiejsza łączy się z 100-ną rocznicą Cudu nad Wisłą 1920 r. – zwycięstwem na bolszewikami.
-To także Święto Wojska Polskiego, które bohatersko broniło naszej niepodległości.

3. Jutrzejsza niedziela 16 sierpnia to w Kościele Polskim Dzień Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Przy wszystkich świątyniach będą zbierane ofiary na poszkodowanych 4 sierpnia w tragicznym wybuchu chemikalii w porcie Bejrut. Okażmy serce tym ludziom, którzy stracili dobytek życia i niekiedy bliskich.

4. Druga część Uroczystości pogrzebowych sp. Ks. Jaromira Buczaka będzie w poniedziałek 17.08. o godz. 14.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Lubzinie koło Ropczyc.

5. Dziękuję wszystkim za liczny udział we wczorajszej liturgii pogrzebowej, jak również w modlitwie różańcowej na cmentarzu we czwartek.
– Bardzo serdecznie dziękujemy Druhom z OSP Trzciana i Łąkta Dln. za chętną pomoc w organizacji pogrzebu za pełnioną wartę przy trumnie.

6. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego z wieloma ciekawymi artykułami związanymi z Cudem nad Wisłą.