XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.08.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.08.2020 r.

1. Dziś przeżywamy II-gą niedzielę miesiąca sierpnia, wspomnienie św. Edyty Stein, Patronki Europy, Żydówki nawróconej na katolicyzm. Jest znana jako zakonnica karmelitańska św. Teresa od Krzyża. To także dzień wdzięczności za wszystkich dobroczyńców parafii.

2. W sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia N. Maryi Panny – Święto Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy św. jak w każda niedzielę. To dzień wdzięczności Bogu za tegoroczne plony. Poświęcenie wieńców żniwnych na Mszy św. o godz. 9.00 podczas tzw. “GMINNYCH DOŻYNEK”, w których uczestniczyć będą przedstawiciele wszystkich wiosek z terenu Gminy. Jednakże błogosławieństwo kwiatów i ziół będzie po każdej Mszy św.
– W tym roku 15 sierpnia 2020 r. zbiega się z 100. rocznicą zwycięstwa nad bolszewikami w tzw. Bitwie Warszawskiej 1920 r, zwanej inaczej Cudem nad Wisłą. Centralne uroczystości w Warszawie z udziałem Prezydenta,Władz Państwa i innych zagranicznych delegacji.

3. Dzień wcześniej tj. 14 sierpnia wspominamy męczennika Auschwitz św. Maksymiliana M. Kolbego, franciszkanina, który oddał życie za współwięźnia, a wcześniej założył Niepokalanów w Japonii.
– Ponadto w kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy :
– w poniedziałek św. WAWRZYŃCA diakona i męczennika
– we wtorek św. KLARĘ Zakonnicę, Założycielkę Sióstr Klarysek

4. Sprzątanie kościoła w piątek po mszy wieczornej,czyli o 18.30:
Rosiek Marek, Rusak Janusz, Stokłosa Józef , Ujejska Maria, Dudziak Kazimierz , Stańdo Marta, Dziedzic Roman, Płachta Paweł, Lech Barbara, Sowiński Tadeusz

5. Ponieważ ostatnio znacznie wzrosła liczba osób zakażonych na koronawirusa, Episkopat po raz kolejny przypomina o noszeniu maseczek, zasłaniania nosa i ust w przestrzeni kościoła.

6. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

7. Przyszła niedziela 16 sierpnia będzie dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu, którzy ucierpieli w potwornej eksplozji składowanych w porcie związków chemicznych.

8. Modlitwę Różańcową przed środową Nowenną poprowadzi Różą P.Anny Tracz i Genowefy Stańdo.

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny…

10. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

Dodaj komentarz